Tech Invest Group przejął Erato Energy i wchodzi na rynek fotowoltaiki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lis 2020, 09:12

Tech Invest Group przejął Erato Energy i wchodzi na rynek fotowoltaiki

Notowany na NewConnect Tech Invest Group sfinalizował przejęcie Erato Energy Sp. z o.o., dynamicznie rozwijającej się firmy zajmującej się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych. W wyniku tej transakcji podstawową aktywnością spółki będzie działalność na rynku fotowoltaiki, jednocześnie dotychczasowa działalność inwestycyjna zostanie utrzymana. Obecni udziałowcy Erato Energy objęli akcje nowej emisji i zostali większościowymi akcjonariuszami Tech Invest Group. Po rejestracji zmiany nazwy w KRS, Tech Invest Group będzie działać pod marką Erato Energy ASI S.A.

- Wejście na giełdę to ważny krok w rozwoju Erato Energy. Dotychczas z sukcesem rozwijaliśmy się dzięki środkom z bieżącej działalności operacyjnej. Rynek kapitałowy otwiera nam nowe możliwości, szansę na skokowy rozwój dzięki pozyskaniu nowych inwestorów. Giełda zapewni nam także większą transparentność i wiarygodność na rynku. Chcemy dalej rozwijać kanały dystrybucji oraz realizować nowe projekty, również jako inwestor, nie wykluczamy dokapitalizowania spółek portfelowych TIG – mówi Łukasz Gralec, prezes Erato Energy oraz Tech Invest Group.

Erato Energy to dynamicznie rozwijająca się firma z branży odnawialnych źródeł energii, która zajmuje się sprzedażą oraz montażem fotowoltaiki. Spółka zatrudnia około 100 osób i posiada własne ekipy montujące instalacje u klientów. Od stycznia do sierpnia br. spółka wypracowała 25,5 mln zł przychodów i 2,3 mln zł zysku netto, a w całym 2020 r. liczy na około 50 mln zł przychodów i 7 mln zł zysku netto.

- Przejęcie Erato Energy i docelowo połączenie obu spółek to najważniejszy moment w dotychczasowej historii Tech Invest Group. Wchodzimy na nowy i bardzo perspektywiczny rynek z silnym partnerem, który generuje wysokie przychody. Niebawem przedstawimy zaktualizowaną strategię rozwoju, która wytyczy nowe cele i kierunki działania – komentuje Krzysztof Kłysz, wiceprezes Tech Invest Group.

25 listopada br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (NWZA) Tech Invest Group zdecydowało o emisji akcji serii I skierowanej do udziałowców Erato Energy oraz o emisji nowych akcji serii J do osób związanych z TIG, tj. do głównych akcjonariuszy i obligatariusza, którzy dokapitalizują Spółkę wkładem pieniężnym w wysokości 2,69 mln zł, z przeznaczeniem tej kwoty na całkowitą spłatę zadłużenia finansowego TIG. Warto dodać, że Erato Energy finansuje się środkami własnymi i również nie ma długu finansowego. 26 listopada br. podpisano wszystkie umowy objęcia akcji. Akcje nowej serii I to akcje imienne, natomiast akcje nowej serii J zostały objęte lock-upem. Po rejestracji emisji w KRS, Łukasz Gralec będzie posiadał 56,40 proc. akcji spółki, a Michał Post 21,93 proc. Oba nazwiska są znane w branży fotowoltaicznej już od kilku lat. Łukasz Gralec odpowiada za zbudowanie oraz rozwój Erato Energy, a Michał Post jednej z największych w Polsce firm obsługujących inwestycje publiczne – FlexipowerGroup Sp. z o.o.

NWZA spółki wyłoniło również skład nowej Rady Nadzorczej, która z kolei wybrała nowy Zarząd. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Michał Post, Prezesem spółki został główny udziałowiec Erato Energy Łukasz Gralec, a wiceprezesem Krzysztof Kłysz, dotychczasowy dyrektor inwestycyjny w TIG. Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie nazwy Tech Invest Group na Erato Energy ASI S.A., która będzie obowiązywać po rejestracji w KRS.

O Erato Energy:

Erato Energy jest dynamicznie rozwijającą się firmą z branży odnawialnych źródeł energii, specjalizującą się w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych dla klientów detalicznych. Spółka zatrudnia około 100 osób, w tym własne ekipy montujące. Od stycznia do końca sierpnia 2020 r. spółka wypracowała 25,5 mln zł przychodów i 2,3 mln zł zysku netto.

O Tech Invest Group S.A.:

Notowany na NewConnect butik inwestycyjny. 26 listopada spółka sfinalizowała przejęcie Erato Energy, dzięki czemu głównym obszarem działalności jest rynek fotowoltaiki. Spółka pozostanie aktywna w obszarze inwestycyjnym, jednak zaktualizuje swoją politykę inwestycyjną w związku z nową działalnością operacyjną, która zapewnia rosnące przepływy pieniężne. Wśród obecnych inwestycji Tech Invest Group można wymienić: T-Bull, MagicVR, SatRevolution, Shuttout oraz fundusz BRIdge Alfa Kvarko (poprzez który inwestuje w innowacyjne podmioty, m.in. QNA Technology).

Źródło: Spółka, #TIG

Ostatnie wiadomości