Przejdź do treści

udostępnij:

Najpóźniej w I kw. '21 do KE trafi wstępny wniosek w sprawie przejęcia PGNiG - prezes Orlenu

PKN Orlen najpóźniej w pierwszym kwartale 2021 roku przekaże Komisji Europejskiej wstępny wniosek w sprawie przejęcia PGNiG - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Pominęliśmy w strategii zbilansowanie się z PGNiG, ale jesteśmy bardzo mocno zdeterminowani, by to połączenie przeprowadzić, podobnie jak w przypadku Lotosu" - powiedział w poniedziałek prezes Orlenu Daniel Obajtek.

"Proces trwa, są powołani doradcy, prawnicy, bank inwestycyjny. Draft wniosku złożymy do Komisji Europejskiej najpóźniej w pierwszym kwartale, zakładam, że to będzie na przełomie stycznia i lutego" - dodał.

(PAP Biznes), #PGN

pr/ osz/

Zobacz także: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: