Two Horizons z grupy The Dust rozpoczyna produkcję gry Car Thief Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 gru 2020, 11:16

Two Horizons z grupy The Dust rozpoczyna produkcję gry Car Thief Simulator

Two Horizons, producent gier symulatorowych wchodzący w skład notowanej na NewConnect Grupy The Dust, rozpoczyna produkcję zapowiedzianego w lutym br. Car Thief Simulator’a. Gra pozwalająca wcielić się w rolę złodzieja samochodów przeszła pozytywnie badania marketingowe oraz zdobyła wysoki poziom liczby graczy zainteresowanych produkcją, użytkowników platformy Steam. Planowana premiera na PC już w 2021 roku. Wydawcą tytułu jest The Dust.

W ramach rozgrywki gracze wcielą się w tytułowego złodzieja pojazdów, a ich głównym zadaniem będzie kradzież aut z ulic miasta i przedmieść. Największym wyzwaniem będą różne rodzaje zabezpieczeń utrudniających włamania do auta. W symulatorze pojawią się rozmaite taktyki rabunku od klasycznych takich jak wytrych czy wybicie okna, po hakowanie oprogramowania. Aby sprzedać auto gracz będzie mógł zmienić tablice rejestracyjne, przemalować auto, zmienić inne oznaczenia samochodu, aby uniknąć namierzenia przez policję. Gracz będzie mógł również sprzedać samochód na części. Nie obejdzie się bez brawurowych ucieczek czy nielegalnych wyścigów aut.

- Car Thief Simulator będzie drugim symulatorem, obok Hotel Renovator, autorstwa Two Horizons i The Dust, który pomyślnie przeszedł reaserch marketingowy oraz proces pre-produkcji, dzięki czemu zespół może rozpocząć pełne prace produkcyjne. Dotychczasowe działania promujące tytuł, pozwoliły nam zbudować wokół Car Thiefa społeczność liczącą ponad 8 tys użytkowników platformy Steam. Docelowa kampania jeszcze nie wystartowała dlatego jesteśmy przekonani że w dniu premiery pomnożymy tą wartość kilkukrotnie. Tematyka poruszana przez grę jest bardzo popularna wśród graczy dlatego intensyfikujemy prace, aby dać ją fanom gatunku jeszcze w 2021 roku – komentuje Jakub Wolff, prezes Two Horizons oraz prezes The Dust. 

Gra jest realizowana przez studio Two Horizons z Grupy The Dust, specjalizujące się w produkcji symulatorów. Spółka oprócz Car Thief Simulator pracuje już nad produkcją Hotel Renovator, w ramach której gracz wcieli się we właściciela hotelu. Jego zadaniem będzie przywrócenie mu świetności oraz zmierzenie się z występującymi niespodziewanymi komplikacjami. Ponadto spółka przygotowuje się do rozpoczęcia 3 pozostałych zapowiedzianych symulatorów: Airport Renovator, Aquapark Renovator oraz Exterminator Renovator.

O The Dust:

The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier.

Spółka w ramach utworzonej grupy kapitałowej intensywnie rozwija produkcję gier własnych w ramach trzech linii biznesowych: indie premium, średnio budżetowych survivali i średnio budżetowych symulatorów.

Aktualnie The Dust pracuje nad grą osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary „I, the Inquisitor”.

The Dust 24 lipca br. utworzyło spółkę zależną Game Island, która będzie skupiona na produkcji własnych średnio budżetowych gier przeznaczonych na platformy PC i konsole. Wiodącym kierunkiem studia będzie tworzenie gier survivalowych.

23 listopada br. utworzyło spółkę zależną Two Horizons wyspecjalizowaną w produkcji symulatorów na platformy PC i konsole.

The Dust jest wydawcą dla wszystkich tytułów spółek zależnych.

Od kwietnia 2018 roku The Dust jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #THD

Ostatnie wiadomości