Grupa Recykl spodziewa się w '21 wzrostu przychodów dzięki nowym produktom | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 gru 2020, 15:12

Grupa Recykl spodziewa się w '21 wzrostu przychodów dzięki nowym produktom

Grupa Recykl chce w przyszłym roku wprowadzić na rynek nowe produkty - dodatki do mieszanek asfaltowych SMA oraz puder gumowy - co powinno przełożyć się na wzrost przychodów w 2021 r. - poinformowali w środę przedstawiciele zarządu.

"Po trzech kwartałach roku bieżącego przychody są na poziomie 49 mln zł, a więc w skali roku będzie to znaczący skok spowodowany głównie powstaniem nowego zakładu w Chełmie" - powiedział członek zarządu Zbigniew Fleszar podczas prezentacji na Capital Market Week.

Dodał, że wolumen przerobu opon po trzech kwartałach wyniósł 63 tys. ton, a w całym 2020 r. spodziewany jest poziom ok. 80 tys. ton.

Jak poinformował Fleszar, zakład w Chełmie od tego roku pracuje na niemalże pełnych obrotach - linia do produkcji dodatków do mieszanek mineralno-asfaltowych została uruchomiona pod koniec trzeciego kwartału 2020 r. i nie uzyskała jeszcze pełnych zdolności produkcyjnych, ale spółka planuje ich uzyskanie w przyszłym roku.

Wiceprezes Maciej Jasiewicz powiedział, że grupa chce rozwijać nowe technologie i projekty związane z zakładem w Chełmie i przyszły rok powinien być kluczowy, jeśli chodzi o implementację produktów takich jak dodatki do asfaltów i puder gumowy.

"Powoli będziemy chcieli z tymi produktami wchodzić na rynek i powinno się to przełożyć na wyniki w kolejnych kwartałach. Zakładamy racjonalnie, że to nastąpi od połowy drugiego kwartału" - powiedział wiceprezes.

"Skok wyników widoczny w 2020 r. wynika ze wzrostu skali produkcji, ale jeszcze te elementy innowacyjne typu puder, dodatki do mieszanek asfaltowych SMA nie zadziałały, one zaczną działać w 2021 r." - dodał członek zarządu.

Fleszar powiedział, że grupa nie planuje budowy zakładów poza granicami Polski w najbliższych latach, ani otwierania kolejnych zakładów w kraju, natomiast zakłada inwestycje mniejsze, mające na celu optymalizację technologii i poprawę rentowności.

Wiceprezes pytany o plany dywidendowe odpowiedział, że zakłada, że dywidenda będzie wypłacana, natomiast obecnie, w okresie pandemii, sytuacja jest na tyle niestabilna, że trudno jest podjąć taką decyzję.

"Zakładamy, że 2021 r. będzie lepszy wynikowo niż 2020, będziemy się nad wypłatą zastanawiali, ale musi to być mocno przemyślane" - dodał Jasiewicz.

Przyjęta pod koniec 2016 r. polityka dywidendowa spółki zakłada wypłatę do 30 proc. skonsolidowanego zysku netto.

Grupa Recykl zajmuje się zagospodarowaniem zużytych opon poprzez ich zbiórkę, odzysk i recykling. Jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r.

(PAP Biznes), #GRC

doa/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości