Unimot chce mieć 100 stacji paliw na koniec '21, potwierdza prognozę wyników | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 gru 2020, 11:54

Unimot chce mieć 100 stacji paliw na koniec '21, potwierdza prognozę wyników

Unimot chce mieć na koniec 2021 roku 100 stacji paliw w sieci Avia - poinformował prezes spółki Adam Sikorski. Prezes jest spokojny o realizację tegorocznej prognozy skorygowanej EBITDA i podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy pod warunkiem osiągnięcia zysku netto na koniec 2020 roku.

"Naszym celem jest 100 stacji paliw w sieci Avia na koniec 2021 roku" - powiedział prezes Sikorski podczas prezentacji na Capital Market Week.

Dodał, że plan na 2020 rok zakłada posiadanie do 70 stacji paliw, a przy tym poziomie spółka osiągnie próg rentowności.

"Jeśli dojdziemy do 70 stacji paliw, to EBITDA w segmencie detalicznym będzie już dodatnia" - powiedział.

W 2019 roku stacje paliw przyniosły grupie Unimot 35,4 mln zł przychodów, a ich strata EBITDA wyniosła 1,7 mln zł.

Sieć stacji Avia w Polsce liczyła na koniec września 53 punkty, sieć Avia na Ukrainie, również organizowana przez Unimot, to dodatkowe 10 stacji. Docelowo w 2023 roku sieć stacji Avia w Polsce ma liczyć 200 punktów.

Prezes Sikorski jest spokojny, że spółce uda się zrealizować tegoroczną prognozę 80,4 mln zł skorygowanej EBITDA, pomimo obaw o to w czasie wiosennego lockdownu w gospodarce.

"Czwarty kwartał jeszcze się nie skończył, ale nie mam już wątpliwości, że osiągniemy zakładany wynik" - powiedział.

W 2019 roku grupa Unimot miała 63,7 mln zł skorygowanej EBITDA.

"Pracujemy nad prognozą na 2021 rok, trwają dyskusje na radzie nadzorczej. Planujemy, że w ciągu dwóch tygodni przedstawimy prognozę skorygowanej EBITDA na przyszły rok" - powiedział Sikorski.

Prezes Unimotu podtrzymuje, że spółka chce wypłacać corocznie dywidendę. Polityka dywidendowa zakłada obecnie przeznaczanie minimum 30 proc. zysku netto na wypłatę dla akcjonariuszy.

"Jeśli będziemy mieli zysk netto na koniec 2020 roku, to będziemy chcieli wypłacić dywidendę" - powiedział.

Unimot jest importerem paliw ciekłych i gazowych, który w swojej ofercie posiada olej napędowy (ON), gaz płynny (LPG), gaz ziemny (E, LNG, CNG), biopaliwa (Bio), energię elektryczną oraz asfalty. Oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak i sprzedaż detaliczną gazu propan-butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką Avia w Polsce i na Ukrainie.

(PAP Biznes), #UNT

pr/ ana/

Zobacz także: Unimot SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości