CD Projekt pracuje nad poprawkami do "Cyberpunka", liczy na poprawę ocen graczy z czasem - prezes | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 gru 2020, 09:34

CD Projekt pracuje nad poprawkami do "Cyberpunka", liczy na poprawę ocen graczy z czasem - prezes

CD Projekt nadal pracuje nad poprawkami do "Cyberpunk 2077" i liczy na to, że oceny gry ze strony graczy z czasem poprawią się - poinformował prezes Adam Kiciński w programie "Onet Rano". Prezes ocenił przedsprzedaż gry jako "fenomenalny wynik".

"Na PC jest tak, że na niektórych konfiguracjach pojawiają się problemy. Trzeba czasem np. updatować sterowniki. Cały czas nad tym pracujemy, będziemy wypuszczać tzw. hotfixy, czyli updaty poprawiające jakość gry, a następnie patche. Liczymy, że z czasem oceny graczy będą się podnosić" - powiedział Kiciński.

"(Przedsprzedaż - PAP) to jest fenomenalny wynik, powyżej naszych najśmielszych marzeń. Wielu graczy nam zaufało i chcemy dla nich doprowadzić grę za jakiś czas do idealnego stanu. Ale trzeba powiedzieć, że na większości konfiguracji gra działa dobrze już teraz" - dodał.

Premiera gry "Cyberpunk 2077" w wersji na komputery PC w serwisach Steam, GOG i Epic Store oraz na Google Stadia miała miejsce w czwartek jednocześnie we wszystkich krajach, o godz. 1:00 w nocy polskiego czasu. Premiera na konsolach PlayStation i Xbox w każdym kraju odbywa się o północy lokalnego czasu.

W grę około godz. 4 grało na portalu Steam jednocześnie ponad 1 mln osób - daje to nowej produkcji CD Projektu czwartą pozycję na liście wszechczasów.

Tytuł zbiera jednocześnie sporo negatywnych ocen graczy ze względu na błędy.

CD Projekt podał w czwartek, że w przedsprzedaży na grę "Cyberpunk 2077" złożono ponad 8 mln zamówień. Przedsprzedaż zawiera dane w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych. Dotyczy zamówień złożonych do 9 grudnia włącznie. Analitycy oczekiwali, że przedsprzedaż gry wyniosła 5-9 mln kopii.

(PAP Biznes), #CDR

kuc/ ana/

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości