MedApp rozszerza zakres usług dla swoich klientów o rozwiązania chmurowe Microsoft Azure | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 gru 2020, 12:22

MedApp rozszerza zakres usług dla swoich klientów o rozwiązania chmurowe Microsoft Azure

MedApp S.A., dynamicznie rozwijająca się spółka z branży medtech (software as a medical device), wykorzystująca mieszaną rzeczywistość, sztuczną inteligencję oraz analizę dużych zbiorów danych, poszerza zakres usług dla partnerskich placówek medycznych. Spółka we współpracy z firmą TechData będzie oferowała swoim klientom chmurę Microsoft Azure. Dzięki temu MedApp poszerzy zakres świadczonych usług, a klienci MedApp’u będą mogli w szerszym zakresie wykorzystywać oferowane przez Microsoft rozwiązania w chmurze.

- Nasze aplikacje wykorzystują chmurę Microsoft Azure już od dłuższego czasu. Jest to rozwiązanie, które istotnie usprawnia zarządzanie danymi oraz gwarantuje ich bezpieczeństwo. Widzimy jednak szersze zainteresowanie rozwiązaniami Microsoftu, zarówno w kontekście przetwarzania danych medycznych jak i rozwiązań wykorzystujących modelowanie i trójwymiarową holografię. Nasza nowa aplikacja SurgeonEye dedykowana edukacji i szkoleniom cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a poza goglami HoloLens 2 Microsoftu wykorzystuje właśnie chmurę Azure, która pozwala prowadzić spotkania, zajęcia czy szkolenia zarówno zdalnie jak i w bezpośrednim kontakcie. SurgeonEye umożliwia dostęp do rzeczywistości mieszanej gdzie w postaci hologramów mogą być przedstawione m.in. pliki w formacie pdf, filmy, wizualizacje danych czy modele trójwymiarowe, z którymi możemy wchodzić w interakcję - komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A.

Placówki medyczne i Klienci współpracujący z MedApp’em będą mogli korzystać z chmury w dwóch wariantach: podstawowym oraz rozszerzonym. W ramach pierwszego wariantu klienci będą mogli korzystać z przydzielonego im miejsca w chmurze zarządzanego wspólnie z MedApp. Drugi wariant pozwoli na wydzielenie osobnej licencji, która stanie się własnością klienta – tym samym zarządzanie przechodzi w ręce klienta dając mu pełną kontrolę nad plikami magazynowanymi w chmurze.

Microsoft Azure to platforma chmurowa stworzona w modelu Platform as a Service (PaaS). Udostępnia ona mechanizmy pozwalające przetwarzać dane, a także je składować. Rozwiązanie jest oferowane we współpracy z firmą TechData, która jest dostawcą tego rozwiązania dla MedApp’u. Jest to jeden z największych na świecie dystrybutorów technologii współpracujący z takimi firmami jak Microsoft czy IBM. TechData oferuje klientom specjalistyczne wsparcie w kluczowych obszarach rynku, poparte wyjątkowym asortymentem, na który składa się ponad 30 000 produktów od ponad 150 wiodących producentów — z możliwością dostawy następnego dnia.

Źródło: Spółka, #MDA

Ostatnie wiadomości