WeirdFish ma umowę wydawniczą z globalnym partnerem – 505 Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 gru 2020, 09:37

WeirdFish ma umowę wydawniczą z globalnym partnerem – 505 Games

WeirdFish, niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox (otwarty świat), podpisał umowę z 505 Games, globalnym wydawcą i dystrybutorem gier należącym do koncernu Digital Bros. Biznesowy partner, uznany przez portal Metacritic za najlepszego wydawcę 2019 roku, zajmie się wydaniem i promocją pierwszej autorskiej gry studia. Tytuł, w którym gracz wyruszy statkiem kosmicznym w podróż do odległej planety zadebiutuje na PC we wczesnym dostępie w Q2 2021 roku. Także w przyszłym roku WeirdFish chce zadebiutować na rynku NewConnect.

- Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę ze znanym na całym świecie wydawcą 505 Games, które podjęło się wydania naszej autorskiej produkcji. Światowy publisher w ubiegłym roku został ogłoszony najlepszym wydawcą, według portalu Metacritic, wyprzedzając m.in. Activision Blizzard, czy Paradox Interactive. Nasza praca przebiega bardzo owocnie, otrzymaliśmy cenny feedback od naszego biznesowego partnera. Jestem przekonany, że połączenie naszych różnorodnych kompetencji w pozytywny sposób przełoży się na efekt końcowy realizowanego projektu – mówi Marek Soból, prezes zarządu WeirdFish.

505 Games to globalny wydawca należący do grupy Digital Bros, notowanej na giełdzie papierów wartościowych we Włoszech. Grupa istnieje na rynku od lat 90., samo 505 Games rozpoczęło działalność w 2006 roku. Przez ten czas firma wydała kilkanaście tytułów, z czego do najbardziej znanych należą Death Stranding (wersja PC), Control, czy Assetto Corsa. Ten ostatni, od 2018 roku, sprzedano w liczbie ponad 6,9 mln kopii. 505 Games ma kilka biur na całym świecie i wciąż poszerza portfolio swoich tytułów.

W projekcie WeirdFish gracz znajdzie się na statku kosmicznym, a jego zadaniem będzie zadbanie o siebie oraz współtowarzyszy podróży, z których część będzie w stanie hibernacji. W tym celu będzie musiał m.in. zdobyć pożywienie, zbierać potrzebne surowce, usuwać występujące awarie, czy wreszcie zadbać o bezpieczeństwo załogi, poprzez unikanie zagrożeń takich jak ataki obcych, czarne dziury itp. Produkcja jest już na zaawansowanym etapie. Docelowo gra będzie dostępna także na konsolach. Tytuł WeirdFish w trybie wczesnego dostępu w wersji na PC, trafi do sprzedaży w połowie 2021 roku - W momencie premiery trybu Early Access udostępnimy tryb kooperacji dla ośmiu osób, dzięki czemu, gracze będą mogli pomagać sobie w trudach przeżycia w kosmosie. Nasza gra będzie utrzymana w stylistyce komiksowej. Na naszych social mediach dostępne są pierwsze screeny z gry – dodaje Marek Soból.

Studio Weird Fish zostało założone przed dwóch, doświadczonych deweloperów – Marka Sobóla oraz Wiktora Szymańskiego. Spółka chce się specjalizować w produkcji gier typu sandbox. Model biznesowy Weird Fish zakłada wydawanie jednej gry co 2-2,5 roku. W międzyczasie spółka będzie rozwijać dotychczasowe tytuły.

W 2021 roku WeirdFish chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.

O WeirdFish:

WeirdFish SA to działający w branży gier wideo niezależny producent gier na komputery osobiste i konsole. Spółka specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox. Firma powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego, doświadczonych deweloperów, działających w branży od kilkunastu lat.

Zespół WeirdFish tworzy starannie dobrana grupa game developerów, których bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, Fim Speedway 2017.

W 2021 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Zespół pracuje obecnie nad pierwszym autorskim projektem, który ma być dostępny na PC we wczesnym dostępie w połowie 2021 roku. Docelowo gra ukaże się także na konsolach.

O 505 Games:

505 Games, spółka zależna włoskiej firmy rozrywkowej Digital Bros, jest globalnym wydawcą oferującym szeroki wybór gier wideo dla graczy w każdym wieku i o każdym poziomie umiejętności.

Firma wydaje i dystrybuuje gry premium i free-to-play na konsole i platformy PC oraz urządzenia mobilne.

Najważniejsze publikacje to Death Stranding(PC), Control, Assetto Corsa Competizione, Ghostrunner, Journey to the Savage Planet, Bloodstained: Ritual of the Night, Indivisible, Brothers - A Tale of Two Sons, Terraria, ABZÛ.

Główny obszar dystrybucji obejmuje: No Man’s Sky, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Warhammer: Vermintide 2, Dead by Daylight i Inside / Limbo.

505 Games ma biura w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Chinach i Japonii.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości