Cherrypick Games dywersyfikuje działalność i stawia na rozwój w zakresie e-sportu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 gru 2020, 08:45

Cherrypick Games dywersyfikuje działalność i stawia na rozwój w zakresie e-sportu

Cherrypick Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych zapowiedział przełomowy rok. Spółka nawiązała współpracę z globalnymi partnerami: liderem e-sportu - platformą Skillz oraz Huuuge Games. Doświadczenie partnerów w analityce i user acquisition w produkcji dobrych jakościowych gier będzie kluczowe dla Cherrypick Games w najbliższym okresie. Spółka podczas planowanego przejścia na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie planuje emisji akcji.

- Działalność naszego studia bazuje na tworzeniu innowacyjnych gier mobilnych w modelu free to play. W zakresie produkcji casualowych naszym kluczowym partnerem jest Huuuge Games, z którym w tym roku podpisaliśmy umowę na wydanie autorskiej wersji pasjansa Solitaire: Adventure Journey. W segmencie gier e-sportowych zawarliśmy umowę o współpracy z liderem rynku - platformą Skillz, z którą będziemy się rozwijali - mamy zapewnioną widoczność oraz wsparcie przy rozwoju gier. Docelowo planujemy produkować od 4 do 6 e-sportowych gier rocznie oraz 1-2 casualowe tytuły free to play – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z aktualnych KPI oraz działania zarówno ze Skillz jak i Huuuge Games, co mamy nadzieję znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki – dodaje.

W partnerstwie z Huuuge Games spółka rozwija segment gier casualowych. - Huuuge Games posiada bardzo duże doświadczenie w produkcji i wydawaniu gier social casino. Są to gry dla tej samej grupy docelowej, co tytuł z naszego portfolio produkcyjnego Solitaire: Adventure Journey. Ponadto Huuuge sfinansuje kampanię marketingową związaną z pozyskaniem graczy dla tej produkcji – mówi Marcin Kwaśnica.

Działalność w zakresie mobilnych projektów e-sportowych Cherrypick Games prowadzi z globalnym parterem e-sport - platformą Skillz. Współpraca z amerykańską firmą opiera się na trzech filarach, które koncentrują się na finansowaniu procesu pozyskiwania graczy przez Skillz (tzw. user acquisition), wsparciu w zakresie projektowania gier oraz wspólnym dynamicznym wzroście, który reguluje umowa zawarta pomiędzy podmiotami.

Cherrypick Games jest aktualnie na etapie przygotowywania trzech gier w wersji esportowej: Solitaire TriPeaks Blitz!, która ukaże się na początku przyszłego roku, Golf Solitaire TriPeaks i Golf Hero. Skillz zajmie się także kampanią marketingową wymienionych wyżej projektów, głównie poprzez pozyskiwanie graczy, ale także za pomocą tradycyjnych kanałów.

W drugim półroczu 2020 Cherrypick Games zawarło umowę z chińskim producentem i wydawcą YODO 1 Ltd., z którym wyda grę My Spa Resort Deluxe. Produkcja obecnie znajduje się w soft-launchu i w ocenie spółki jej wstępne wyniki obiecujące.

Cherrypick Games pracuje także nad przejściem na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W pierwszym kwartale przedstawiciele spółki chcą złożyć Prospekt Emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

O Cherrypick Games:

Cherrypick Games S.A, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Najważniejsze produkcje z portfolio Cherrypick Games to to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań.

Od połowy 2020 roku spóła buduje drugi filar swojej działalności, do którego należą mobilne gry e-sportowe. W tym celu podpisała umowę o współpracy z amerykańską firmą Skillz - wiodącą platformą gier mobilnych. W momencie podpisania studio było wśród pięciu innych firm na świecie oraz jako pierwsze w Europie, która zawarły umowy o współpracy zapewniające wsparcie oraz wspólny rozwój gier.

Źródło: Spółka, #CHP

Ostatnie wiadomości