Demolish Games wydawcą gry Malone in Nightmares na PC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 gru 2020, 09:00

Demolish Games wydawcą gry Malone in Nightmares na PC

Demolish Games, spółka należąca do grupy kapitałowej Ultimate Games, podpisała umowę, na mocy której nabyła prawa do powstającej gry platformowej Malone in Nightmares. Tytuł jest obecnie w procesie preprodukcji, za który odpowiada grupa Who Made This? Kluczowym elementem strategii rozwoju Demolish Games jest produkcja gier należących do popularnej serii Demolish and Build.

Malone in Nightmares to projekt utrzymany w surrealistycznym klimacie, który czerpie m.in. z charakterystycznego imaginarium prac słynnego polskiego malarza i rysownika – Zdzisława Beksińskiego. Grupa Who Made This?, która odpowiada za preprodukcję tytułu, planuje tworzyć grafiki do gry odręcznie, a nie – jak robi to większość twórców gier – generować je komputerowo. Inspiracją do Malone in Nightmares są m.in. kultowe gry wideo: Braid (2008), Celeste (2018), Inside (2016), czy Limbo (2010).

– Bardzo cieszymy się z pozyskania praw do tak oryginalnej produkcji, jaką ma być Malone in Nightmares. Demolish Games finansuje proces preprodukcji grupie Who Made This?. Na początku przyszłego roku będziemy mogli zaprezentować pierwsze materiały promocyjne. Malone in Nightmares z pewnością uatrakcyjni nasze portfolio. Nie możemy się doczekać pierwszych efektów pracy grupy Who Made This? – mówi Paweł Dywelski, prezes Demolish Games.

Po procesie preprodukcji, Demolish Games sfinansuje właściwą produkcję gry oraz działania związane z jej promocją. Spółka nie wyklucza, że tytuł będzie także portowany na konsole Nintendo Switch, Xbox One i Series S/X, oraz PlayStation 5.

Model biznesowy Demolish Games zakłada regularnie pozyskiwanie nowych tytułów i wydawanie od trzech do pięciu gier rocznie. W przyszłym roku spółka planuje przeprowadzić emisję akcji na kwotę ok. 1 miliona złotych i dołączyć do grona spółek notowanych a rynku NewConnect.

Największym projektem, nad którym pracuje spółka, jest nowy tytuł z serii Demolish and Build – gra Demolish and Build 2021. Niedawno ukazała się wersja Car Demolition Clicker na konsolę Xbox One. Dwa kolejne autorskie projekty studia – Explosive Demolition Simulator oraz projekt o roboczym tytule WWII Thief – są w fazie preprodukcji.

Wszystkie gry Demolish Games będą dostosowane do wymagań konsol Nintendo Switch, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Wydawcą projektów na PC będzie Demolish Games, a wersji konsolowych – Ultimate Games.

O Demolish Games:

Demolish Games to spółka z grupy Ultimate Games, która specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów. Studio koncentruje się na projektach z popularnej serii Demolish and Build. Największym projektem studia jest Demolish and Build 2021.

Demolish Games planuje wejść na NewConnect przed końcem 2021 roku.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości