Punch Punk Games rozbudowuje portfolio gier VR i szykuje kilka premier w 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 gru 2020, 10:30

Punch Punk Games rozbudowuje portfolio gier VR i szykuje kilka premier w 2021 roku

Punch Punk Games, niezależne studio gamingowe, rozwija działalność w obszarze wirtualnej rzeczywistości. Studio podpisało właśnie umowę, na mocy której stworzy VR-owe wersje gier Godzilla oraz EGGS. Premiery projektów planowane są w Q4 2021 roku. W pierwszej kolejności gry ukażą się w wersjach na gogle Oculus i HTC. W planach jest także wydanie na PlayStation oraz Pico VR. Punch Punk Games jest także w trakcie produkcji Drug Dealer VR, Fishing Adventure VR oraz Barn Finders VR.

- Podpisana umowa to kolejny krok w stronę budowania przez Punch Punk Games projektów w wirtualnej rzeczywistości. Godzilla oraz EGGS to gry z potencjałem dobrej zabawy dla graczy. Przygotujemy tryb rozgrywki wieloosobowej i możliwość fizycznego ruchu. Wynegocjowaliśmy dobre warunki umowy, w której łączymy work to hire z revenue share. To co nas wyróżnia na konkurencyjnym rynku, to z pewnością krótki czas developmentu, który w naszym przypadku nie przekracza 9 miesięcy. – mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk Games.

Oprócz wspomnianych tytułów, w ramach modelu work for hire, Punh Punk Games realizuje także VR-ową wersję sprzedażowego hitu Movie Games – Drug Dealer VR. PC-towe wydanie DDS-a, w krótkim czasie, zarobiło ponad 1 mln dolarów. W portfolio spółki są także Fishing Adventure VR oraz Barn Finders VR.

- Obecnie naszym portfolio jest już pięć projektów VR-owych, których premiery odbędą się w 2021 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że dopiero kilka miesięcy temu zaczęliśmy rozwijać się w tym obszarze, uważam to bardzo doby wynik. Punch Punk Games ma dziś bardzo ciekawą i kompleksową ofertę na konkurencyjnym rynku gier wideo. Bardzo wierzymy w technologię wirtualnej rzeczywistości, dlatego chcemy uczestniczyć w rozwoju tego rynku. Mamy jasno sprecyzowane plany i zamierzamy je konsekwentnie realizować – dodaje Krzysztof Grudziński.

Na początku 2021 roku Punch Punk Games chce zadebiutować na rynku NewConnect.

O Punch Punk Games:

Punch Punk Games zostało założone w 2017 roku. Model biznesowy studia zakłada produkcję gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania oraz realizację projektów na zlecenie. Spółka rozwija się także w obszarze wirtualnej rzeczywistości. Jednym z projektów, które dostosuje do wymagań platform VR-owych jest sprzedażowy hit Movie Games – Drug Dealer Simulator.

Debiutancka produkcja Punch Punk Games – Apocalipsis – Harry at the end of the world, została wyróżniona, m.in. przez prestiżowy Guardian, jako jedna z 10 najciekawszych gier Indie na świecie w 2017 roku.

W 2021 roku spółka chce zadebiutować na NewConnect.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości