Gaming Factory podpisało umowę ze studiem Asmodev na produkcję Human Farm | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 gru 2020, 08:47

Gaming Factory podpisało umowę ze studiem Asmodev na produkcję Human Farm

Gaming Factory, producent i wydawca gier komputerowych na PC i konsole notowany na rynku głównym GPW w Warszawie, podpisał umowę ze studiem Asmodev na produkcję Human Farm – kontrowersyjnego tytułu ze swojego portfolio wydawniczego. Premiera gry symulacyjnej, w której świnie przejmują władzę nad ludźmi, planowana jest pod koniec 2021 roku. Tytuł ukaże się w wersji na PC. Asmodev, które specjalizuje się w produkcji gier indie premium o mrocznej i często szokującej tematyce, pracuje jednocześnie nad innymi tytułami z portfolio Gaming Factory. Chodzi m.in. o Inquisitor: The Hammer of Witches oraz Booze Master.

- Gra Human Farm, którą ogłosiliśmy w pierwszej połowie br. wywołała spore kontrowersje w kontekście tematyki jaką podejmuje. Tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy, naszą intencją jest zwrócenie uwagi na aspekty związane z tym jakie konsekwencje niesie ze sobą totalitaryzm i nieodpowiednia władza. Tym samym odwołujemy się do dobrze znanej, wielopoziomowej powieści autorstwa Georga Orwella Folwark zwierzęcy – mówi Kamil Koryszewski, Project Manager w Gaming Factory. – Studio Asmodev, którego Gaming Factory jest znaczącym akcjonariuszem, zajmie się produkcją gry. Zakładamy, że trafi ona do sprzedaży z końcem 2021 roku – dodaje.

Akcja Human Farm rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym ewolucja podążyła w innym kierunku, niż ten który jest powszechnie znany. Więcej informacji o grze można znaleźć na koncie Steam spółki.

- Ucieszyliśmy się, gdy Mateusz zaproponował współpracę przy tworzeniu Human Farm. Nasze portfolio chorych produkcji wzbogacimy o pierwszy normalny tytuł, czyli grę o tym, jak zwierzęta robią z ludzi mortadelę. Nie zabraknie również barszczu z uszkami, papieskich kremówek i hot dogów. Bynajmniej nie z żabki – komentuje prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Premiera Human Farm w wersji na PC planowana jest w 2021 roku.

O Gaming Factory:

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka współpracuje z ponad 20-stoma zespołami deweloperskimi i pracuje obecnie nad ponad 30-stoma produkcjami na PC. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon.

O Asmodev:

Asmodev prowadzi działalność na rynku gier wideo, produkując gry własne oraz gry na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Spółka ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Zespół deweloperów Asmodev przygotowuje się do premiery drugiej autorskiej produkcji - Ultimate Summer. Spółka równolegle pracuje także nad grą Priest Simulator oraz dwiema grami na zlecenie Gaming Factory: Inquisitor: The Hammer of Witches oraz Booze Master.

Źródło: Spółka, #GIF

Zobacz także: Gaming Factory SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości