Przejdź do treści

udostępnij:

Grodno sfinalizowało zakup sieci hurtowni elektrotechnicznych Magma

Zarząd Grodno S.A. poinformował o ostatecznym rozliczeniu transakcji zakupu 100% udziałów spółki Magma. Było to już ósme przejęcie w historii Grodna.

- Przejęcie Magmy z perspektywy Grodna było bardzo udaną, wręcz modelową transakcją. Wynikało to racjonalnego doboru celów wobec tej akwizycji, rzeczowych negocjacji i konsekwentnej realizacji uzgodnionych warunków. Kluczowym czynnikiem było sprawne włączenie Magmy w struktury Grupy Grodno. Przed transakcją dostrzegliśmy możliwe synergie biznesowe i organizacyjne, które po zakończonej integracji faktycznie mają miejsce. Dziś Magma stabilnie się rozwija i stanowi bardzo cenną część naszej Grupy Kapitałowej – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Umowa zakupu sieci hurtowni elektrotechnicznych Magma przez Grodno – obecnie drugiego największego dystrybutora elektrotechniki w Polsce – została zawarta w grudniu 2018 r. W dniu 23 grudnia 2020 r., w związku z zapłatą ostatniej transzy ceny za udziały, nastąpiło ostateczne rozliczenie transakcji, której pełna wartość wyniosła 19,7 mln zł.

- Skuteczna finalizacja kolejnego przejęcia potwierdza nasze kompetencje w konsolidacji branży. Praktyka pokazuje, że duże firmy lepiej radzą sobie na rynku, szczególnie w trudnych warunkach gospodarczych, dlatego uważam, że konsolidacja ta będzie postępować. My na pewno pozostajemy otwarci na kolejne transakcje, zarówno jeśli chodzi o hurtownie elektrotechniczne, jak i firmy działające w szeroko pojętej branży odnawialnych źródeł energii, na której będziemy opierać dynamikę rozwoju Grupy w najbliższych latach – podsumował Prezes Andrzej Jurczak.

O Grupie Grodno:

Grupa GRODNO jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym celem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: