Ryvu Therapeutics złożyło wniosek o rozpoczęcie badania klinicznego RVU120 w guzach litych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 sty 2021, 07:58

Ryvu Therapeutics złożyło wniosek o rozpoczęcie badania klinicznego RVU120 w guzach litych

Ryvu Therapeutics złożyło do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rozpoczęcie I/II fazy badania klinicznego cząsteczki RVU120 (SEL120) w guzach litych - podała spółka w komunikacie.

Badanie ma określić profil bezpieczeństwa i skuteczność wśród pacjentów z nawrotowymi lub opornymi na leczenie przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami litymi.

"Po otrzymaniu zgody na rozpoczęcie badań, której spółka spodziewa się w pierwszej połowie 2021, Ryvu Therapeutics będzie w stanie włączyć do badania wybrane placówki kliniczne w Polsce i rozpocząć rekrutację pacjentów" - podano w komunikacie.

Badanie rozpocznie się w wybranych ośrodkach w Europie, a następnie - na etapie rozpoczęcia fazy II - zostanie rozszerzone o dodatkowe lokalizacje.

RVU120 (SEL120) jest odkrytym i rozwiniętym przez spółkę selektywnym inhibitorem kinazy CDK8/CDK19, który wykazał się skutecznością działania w nowotworach hematologicznych, jak i w modelach in vitro oraz in vivo wielu rodzajów guzów litych. To obecnie najbardziej zaawansowany projekt Ryvu Therapeutics, do którego spółka posiada pełnię praw.

Obecnie RVU120 jest w trakcie I fazy badań w nawrotowej lub opornej na leczenie ostrej białaczce szpikowej lub zespole mielodysplastycznym wysokiego ryzyka w sześciu ośrodkach w Stanach Zjednoczonych, w których ma miejsce rekrutacja pacjentów.

(PAP Biznes), #RVU

sar/ osz/

Zobacz także: Ryvu Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości