CCC widzi bardzo duże zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów dla eobuwia (aktl.) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sty 2021, 15:14

CCC widzi bardzo duże zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów dla eobuwia (aktl.)

CCC widzi bardzo duże zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów dla spółki eobuwie. pl - poinformował prezes CCC Marcin Czyczerski.

"Zainteresowanie jest proporcjonalne do wyników eobuwia, czyli bardzo duże. Wszystko idzie zgodnie z założeniami, prowadzimy dalsze analizy. Spodziewamy się, że zgodnie z zapowiedziami w pierwszym kwartale będziemy podejmować finalne decyzje w tym zakresie. Proces przebiega bez zakłóceń" - powiedział Czyczerski podczas wideokonferencji dla inwestorów.

Grupa kontynuuje prace i analizy dotyczące zapewnienia na poziomie eobuwie. pl odpowiedniego kapitału dla wykorzystania szans rynkowych w segmencie e-commerce. Jednym z rozwiązań jest pozyskanie dla tej spółki inwestora mniejszościowego, który zasiliłby spółkę nowym kapitałem w wysokości ok. 0,5 mld zł.

Jak podało CCC w komunikacie, w ramach takiej transakcji nie jest wykluczone zbycie przez CCC niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie. pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego, który pozwoli na utrzymanie pełnej konsolidacji wyników eobuwie. pl.

Karol Półtorak, wiceprezes CCC, wyjaśnił, że sprzedaż niedużego pakietu akcji eobuwia jest rozważana z dwóch powodów.

"Po pierwsze, w kwietniu przed nami refinansowanie bankowe i ta opcja, którą może byśmy chcieli wykorzystać, mogłaby pomóc w układaniu tego finansowania. Po drugie, inwestorzy chcą kupić więcej niż pierwotnie planowaliśmy sprzedać" - powiedział wiceprezes podczas wideokonferencji prasowej, zaznaczając, że na obecnym etapie żadne wiążące decyzje w zakresie struktury czy wartości transakcji nie zostały podjęte.

Według wstępnych danych sprzedaż eobuwie w 2020 roku wzrosła o 52 proc. rdr do 2,2 mld zł, przy marży EBITDA na poziomie 9 proc. W IV kwartale spółka miała 721 mln zł przychodów (wzrost o 61 proc. rdr) i 76 mln zł EBITDA (wzrost o 230 proc.).

Przewodniczący rady nadzorczej CCC Dariusz Miłek poinformował, że wśród celów dla eobuwia na 2021 rok jest m.in. mocniejszy rozwój platformy Modivo. Prezes Marcin Czyczerski podtrzymał wcześniejsze prognozy EBITDA dla eobuwia. Jak informowano, celem dla grupy eobuwie na 2021 r. jest osiągnięcie 230-250 mln zł EBITDA.

(PAP Biznes), #CCC

pel/ ana/

Zobacz także: CCC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości