Procareplus Pharma zakończyła z sukcesem ofertę publiczną akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sty 2021, 15:38

Procareplus Pharma zakończyła z sukcesem ofertę publiczną akcji

Procareplus Pharma poinformowała o zakończeniu z sukcesem oferty publicznej akcji serii E. W ofercie złożono zapisy o łącznej wartości 678 432 zł. Wraz z poprzednią emisją serii D, spółka pozyskała ok. 1 mln zł na realizacje kluczowych planów rozwojowych.

Procareplus Pharma jest firmą farmaceutyczną powstałą na bazie doświadczeń w branży farmaceutycznej, medycyny oraz finansów. Jej unikalną kompetencją jest dogłębna znajomość wielu niszowych, szybko rosnących segmentów rynku farmaceutycznego, na których zamierza się koncentrować. Taka strategia umożliwi uniknięcie konieczności konkurowania z największymi podmiotami w branży, dysponującymi wielomilionowymi budżetami marketingowymi.

Spółka rozwija szerokie portfolio leków i suplementów diety o potwierdzonej wartości klinicznej o spektrum działania poszukiwanym przez lekarzy i pacjentów. Głównym źródłem przychodów mają być leki typu generyk plus tj. sprawdzone substancje czynne w nowych wskazaniach, nowej formie czy też dostępne bez recepty.

W ofercie aktualnie znajduje się 5 suplementów diety. Spółka jest na etapie ich komercjalizacji. Pierwsza sprzedaż miała miejsce w maju 2020 r. Obecnie Spółka prowadzi sprzedaż internetową oraz rozwija współpracę z sieciami aptecznymi i hurtowniami farmaceutycznymi. Równocześnie prowadzi intensywne prace nad pozyskaniem do oferty leków na receptę.

Spółka pozyskała środki na realizację czterech kluczowych celów:

Cel 1

Pokrycie kosztów licencji na lek z substancją czynną Modafinil oraz kosztów rejestracji tego leku – Spółka planuje przeznaczyć na te wydatki kwoty odpowiednio ok. 340 tys. zł (75 tys. euro) i ok. 95 tys. zł, które w całości pochodzić będą ze środków z emisji.

Cel 2

Pokrycie kosztów licencji na lek z substancją czynną Trazodon oraz kosztów rejestracji tego leku – Spółka planuje przeznaczyć na te wydatki kwoty odpowiednio ok. 360 tys. zł (80 tys. euro) i ok. 95 tys. zł, które w całości pochodzić będą ze środków z emisji.

Cel 3

Pokrycie kosztów wynagrodzeń Osoby Wykwalifikowanej w rozumieniu Prawa Farmaceutycznego oraz Zarządu przez okres 25 miesięcy – Spółka planuje przeznaczyć na ten cel kwotę 335 tys. zł, która w całości pochodzić będzie ze środków z emisji.

Cel 4

Zakup minimalnych rocznych ilości towarów (leków na receptę) wskazanych w umowach na licencję i dostawę leków na polski rynek: Modafinil (157,2 tys. euro, tj. ok. 710 tys. zł) oraz Trazodon (151,2 tys. euro, tj. ok. 680 tys. zł). Na cel ten Spółka planuje przeznaczyć ze środków z emisji kwotę 1 083 tys. zł. Pozostała kwota pochodzić będzie ze środków własnych Spółki.

Doradcą emisji Procareplus Pharma był AllStreet autoryzowany doradca NewConnect i Catalyst.

Źródło: Spółka, #PROCAREPLUS PHARMA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości