TenderHut planuje debiut giełdowy w 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sty 2021, 13:06

TenderHut planuje debiut giełdowy w 2021 roku

Grupa informatyczna TenderHut planuje debiut na rynku NewConnect, a następnie przeniesienie na rynek główny GPW w 2021 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Chcemy jak najszybciej pojawić się na małym parkiecie. To jednak tylko pierwszy krok - docelowo chcemy być notowani na głównym parkiecie, który umożliwiłby nam pozyskanie finansowania strategicznych projektów i wejście do grona dużych graczy IT na polskim rynku kapitałowym" - napisał w komunikacie prezes Robert Strzelecki.

Grupa TenderHut powstała w 2015 roku. W jej skład wchodzi 10 krajowych spółek zależnych oraz 5 podmiotów zagranicznych, spośród których największą jest SoftwareHut, specjalizujące się w projektowaniu i rozwijaniu systemów informatycznych oraz oferowaniu usług outsourcingu IT. TenderHut ma osiem centrów programistycznych w Polsce oraz dziewięć oddziałów zagranicznych, planuje uruchomienie filii w USA.

Grupa zamknęła 2020 rok przychodami na poziomie 45,9 mln zł, co oznacza wzrost o 21,5 proc. wobec 2019.

Spółka tworzy start-upy, które mają funkcjonować w ramach własnego funduszu kapitałowego, tzw. VenturesHut. W komunikacie prasowym wymienia m.in. Zonifero (system do zarządzania biurem), Grow Uperion (platforma HR) oraz Holo4Med (wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości przez personel medyczny) i Solution4Labs (wparcie informatyczne laboratoriów).

Grupa podała, że w 2020 roku dwie spółki zależne - Grow Uperion i Holo4Labs - zamknęły kampanie crowdfundingowego, pozyskując odpowiednio 1 mln zł oraz 1,2 mln zł. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Ostatnie wiadomości