Cherrypick Games podpisało umowę z Pixel Trapps | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 sty 2021, 09:15

Cherrypick Games podpisało umowę z Pixel Trapps

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych, zawarł umowę ze spółką zależną Forestlight Games - Pixel Trapps - która obejmuje współpracę w zakresie wspólnego rozwoju projektów mobilnych, w tym również w wersji e-sportowej. Cherrypick Games oprócz produkcji własnych tytułów, zamierza wydawać gry partnerów zewnętrznych na urządzenia mobilne, z których wybrane będą dostosowane do wymagań platformy Skillz. Dywersyfikacja działalności w zakresie e-sportu jest jednym z głównych założeń spółki w 2021 roku. Cherrypick Games jest aktualnie na etapie przygotowywania czterech gier w wersji e-sportowej: Solitaire TriPeaks Blitz!, Touchdown Hero, Golf Solitaire TriPeaks i Golf Hero. Innym tytułem, dedykowanym na platformę Skillz, będzie Baseball Hero.

- Wspólnie ze studiem Pixel Trapps, będziemy rozwijać gry mobilne. Jestem przekonany, że połączenie naszych doświadczeń w pozytywny sposób przełoży się na efekt końcowy realizowanych projektów. Dziś za wcześnie by mówić o szczegółach, ale już niebawem zapowiemy pierwsze tytuły naszego wspólnego autorstwa – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu Cherrypick Games. – Obecnie koncentrujemy się na obszarze mobilnego e-sportu, który jest drugim filarem naszej działalności. Aktualnie z firmą Skillz, która jest właścicielem wiodącej platformy gier mobilnych, pracujemy nad kilkoma produktami w wersji e-sportowej. Również z Pixel Trapps zakładamy współpracę nad grami w tym segmencie - dodaje Marcin Kwaśnica.

Cherrypick Games docelowo chce działać w modelu, w którym udziały z produkcji gier e-sportowych stanowić będą istotną część przychodów ze sprzedaży spółki. Umowa z Pixel Trapps jest kolejnym punktem w realizacji tej strategii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Cherrypick Games. Doceniamy doświadczenie oraz sukcesy partnera. Dla naszej spółki to ogromna szansa na szybki rozwój. Kierunek działań, który obrała spółka Cherrypick Games jest zgodny z naszą strategią. Gry e-sportowe na platformie Skillz, to jeden z najszybciej rosnących segmentów gier mobilnych, chcemy uczestniczyć w jego współtworzeniu – mówi Dariusz Kowalski, CEO Pixel Trapps Games. - Wspólnie z Cherrypick Games pracujemy nad pierwszą grą, a także rozpoczynamy prace na kilkoma kolejnymi. Nasze produkcje są analizowane pod kątem dostosowania ich na platformę Skillz – dodaje.

Pixel Trapps działa w segmencie gier mobilnych od kilku miesięcy. Większościowym udziałowcem spółki jest dynamicznie rozwijająca się firma z Grupy Play Way - Forestlight Games - producent takich tytułów jak Wedding Designer czy The Pope: Power & Sin, których wersje trafią na PC oraz urządzenia mobilne.

O Cherrypick Games:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań. W tym roku na urządzeniach mobilnych zadebiutuje autorska wersja popularnego pasjansa Solitaire, której wydawcą będzie Huuuge Global Ltd.

Cherrypick Games rozpoczęła swoją działalność również na rynku e-sportu mobilnego. W tym celu spółka podpisała umowę o współpracy z amerykańską firmą Skillz - wiodącą platformą gier mobilnych.

W sierpniu 2020 r. Cherrypick Games wygrała spór sądowy z fińską spółką Kuu Hubb Oy.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Źródło: Spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości