9 proc. badanych firm deklarowało w grudniu zmniejszenie zatrudnienia w ciągu 3 miesięcy - PIE, BGK | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sty 2021, 12:06

9 proc. badanych firm deklarowało w grudniu zmniejszenie zatrudnienia w ciągu 3 miesięcy - PIE, BGK

9 proc. badanych firm deklarowało w grudniu 2020 roku zmniejszenie zatrudnienia w ciągu 3 miesięcy, a 13 proc. jego zwiększenie - wynika z comiesięcznego monitoringu koniunktury przeprowadzanego przez PIE i BGK.

W grudniu 78 proc. firm planowało utrzymanie zatrudnienia na niezmienionym poziomie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Z badania wynika, że w grudniu 2020 roku 6 proc. firm planowało obniżenie wynagrodzeń w ciągu najbliższych trzech miesięcy. 16 proc. firm planowało podwyższenie płac w tym samym okresie. 78 proc. firm planowało utrzymanie wynagrodzeń na niezmienionym poziomie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Z badania PIE i BGK wynika, że 48 proc. firm odnotowało spadek sprzedaży w grudniu 2020 r. w porównaniu do listopada. 17 proc. firm odnotowało wzrost sprzedaży, 35 proc. firm utrzymało sprzedaż na niezmienionym poziomie.

PIE i BGK podają, że 52 proc. firm przewidywało spadek sprzedaży pod koniec stycznia w porównaniu do końca grudnia, 14 proc. firm przewidywało wzrost sprzedaży pod koniec stycznia, a 34 proc. firm nie przewidywało zmian sprzedaży.

Z badania wynika, że 35 proc. firm odnotowało spadek liczby nowych zamówień w grudniu w porównaniu do listopada. 12 proc. odnotowało wzrost, a 53 proc. firm utrzymało liczbę nowych zamówień na niezmienionym poziomie.

Pomiar przeprowadzony był w pierwszym tygodniu stycznia. Badanie przeprowadzono przy użyciu techniki CATI na próbie 500 przedsiębiorstw, w 4 kategoriach wielkości i 5sektorach branżowych. (PAP Biznes)

map/ osz/

Ostatnie wiadomości