January Ciszewski inwestuje w T-Bull | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sty 2021, 14:41

January Ciszewski inwestuje w T-Bull

January Ciszewski – przedsiębiorca, inwestor indywidualny, obecny na polskim rynku kapitałowym od początku jego istnienia, poprzez spółkę JR Holding ASI S.A., zakupił akcje rodzimego studia. Na taki sami krok zdecydował się także Artur Błasik – inwestor giełdowy oraz prezes Inwestorzy TV. Równocześnie zostało zawarte porozumienie akcjonariuszy pomiędzy Januarym Ciszewskim, Arturem Błasikiem, a założycielami Spółki.

Spółka T-Bull zyskała dwóch nowych akcjonariuszy. Pierwszy z nich to January Ciszewski, za pośrednictwem JR Holding ASI S.A., który jest między innymi w trakcie wprowadzania znanej i lubianej przez wielu widzów Ekipy Friza na parkiet giełdowy. Drugi to Artur Błasik – inwestor giełdowy i współtwórca serwisu Inwestorzy.tv.

- Pozyskanie dwóch nowych, strategicznych partnerów biznesowych w postaci akcjonariuszy Spółki jest dla nas gigantycznym krokiem naprzód. Z jednej strony stabilizuje on naszą pozycję rynkową, z drugiej otwiera ogrom potencjałów i możliwości. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami i dzięki ogromnemu doświadczeniu każdej ze stron, T-Bull S.A. stoi na drodze do sukcesu – komentuje Damian Fijałkowski, Współzałożyciel i Prezes Zarządu T-Bull S.A.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż Spółka razem z nowymi akcjonariuszami tworzy biznesową grupę, która dzięki szerokiej wiedzy w sektorze tworzenia gier i potencjale znacznego zwiększenia spektrum podejmowanych działań ma na celu zdecydowanie umocnić swoją pozycję w sektorze gamingowym na GPW. Jednym z działań, które Spółka rozpoczęła już w zeszłym roku było podpisanie listu intencyjnego z Ekipą Friza. To działanie pokazuje potencjał współpracy nowych akcjonariuszy ze Spółką oraz wspólną, długofalową wizję dla T-Bull S.A.

Równocześnie, Założyciele Spółki 14.01.2021 zawarli formalne porozumienie akcjonariuszy z nowymi wspólnikami. Porozumienie dotyczy wspólnego głosowania na walnych zgromadzeniach oraz zapewnienia o prowadzeniu wspólnej polityki w zakresie rozwoju Spółki.

O T-Bull:

T-Bull S.A. To polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 500 milionów. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje się w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych.

Rozszerzona w 2020 roku strategia zakłada również produkcję gier na PC i konsole.

Akcje spółki od 29 sierpnia 2018 r. notowane są na parkiecie głównym GPW.

Źródło: Spółka, #TBL

Zobacz także: T-Bull SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości