Healthnomic pozyskał 2,5 mln zł z pierwszej rundy finansowania | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 sty 2021, 12:30

Healthnomic pozyskał 2,5 mln zł z pierwszej rundy finansowania

Healthnomic S.A. firma z branży medtech specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, pozyskała 2,5 mln zł z tytułu emisji akcji. Środki pozyskane w ramach oferty zostaną przeznaczone na m.in. na produkcję nowych urządzeń do diagnostyki bezdechu sennego, projekty badawczo-rozwojowe oraz ewentualne przejęcie podmiotu medycznego. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku.

Oferta prywatna akcji Healthnomic trwała na przestrzeni grudnia 2020 roku oraz w pierwszej połowie stycznia br. Na akcje Spółki zapisało się 33 inwestorów, którzy kupili akcje spółki o łącznej wartości 2,5 mln zł. Wśród inwestorów znalazły się cztery instytucje finansowe.

- Bardzo dziękujemy inwestorom za zaufanie. Dzięki emisji akcji pozyskaliśmy środki na dalszą działalność oraz realizację rozwoju naszej spółki. Chcemy do lipca br. wprowadzić na rynek nowe urządzenie do diagnostyki bezdechu sennego łączące się z systemem telemedycznym dzięki technologii Bluetooth. Stawiamy również na uruchomienie oferty leczenia bezdechu, dlatego prowadzimy rozmowy z dostawcą urządzeń CPAP. Środki pozyskane z emisji chcemy również przeznaczyć na przygotowanie autorskiego rozwiązania EPAP, które jest skuteczniejsze i prostsze w terapii osób cierpiących na OBS. Bardzo poważnie myślimy także nad akwizycją placówki medycznej – komentuje Dariusz Głogowski, Prezes Zarządu Healthnomic S.A.

Misją Healthnomic jest przeprowadzenie pacjenta przez pełen cykl diagnostyczno-terapeutyczny w zakresie chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), chorób układu krążenia oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Specjaliści Spółki oraz współpracujący lekarze rodzinni na co dzień dokonują diagnozy przy pomocy zdalnych urządzeń. Spółka będzie również obsługiwała proces leczenia oferując takie urządzenia jak CPAP, EPAP oraz inne innowacyjne metody leczenia. Pełen proces będzie zarządzany zdalnie dzięki autorskiemu środowisku telemedycznemu OmniHealth, z którym kompatybilne będą zarówno urządzenia diagnostyczne jak i terapeutyczne. Pozwoli on na w pełni zdalne zarządzanie procesem badań oraz późniejszego leczenia.

- Mimo iż istniejemy dopiero od listopada 2020 roku to osiągnęliśmy w tym okresie całkiem spory progres. Już teraz współpracujemy z 10 reprezentantami medycznymi oraz 20 lekarzami rodzinnymi z całej Polski. Naszym kontrahentem stała się również sieć przychodni Polmed oraz szpital sieci Luxmed. Rozmawiamy również z bardzo dużym podmiotem z branży farmaceutycznej. Nie ograniczamy się jednak jedynie do Polski. Naszym celem jest dotarcie z usługami Healthnomic również do innych krajów. Dzięki kontaktom zdobytym podczas internetowych targów Medica Online 2020 rozpoczęliśmy rozmowy z 16 podmiotami zagranicznymi. Liczymy, że już niebawem będziemy mogli ogłosić pierwsze umowy – dodaje Dariusz Głogowski.

Celem Healtnomic na 2021 rok jest m.in. wykonanie ponad 20 tysięcy badań diagnostycznych pod kątem OBS. Spółka zamierza pod koniec przyszłego roku współpracować z około 2 tys. lekarzy rodzinnych oraz oferować łącznie 2 tys. urządzeń diagnostycznych. Jednocześnie innowacyjną usługę spółki będzie oferowało 30 przedstawicieli medycznych. Intencją Healthnomic jest również wprowadzenie Spółki na rynek NewConnect do końca 2021 roku.

Spółka została założona przez Dariusza Głogowskiego, doświadczonego managera z branży medycznej. W swojej karierze przeszedł on ścieżkę od reprezentanta do Dyrektora Generalnego w koncernach polskich i międzynarodowych. Zarządzał takimi firmami jak Alvogen Polska i Alvogen Klaster EU, Farma-Projekt, PharmaSwiss Polska. Ze Spółką współpracują autorytety uznane w świecie medycznym. W Radzie Naukowej zasiadają takie osoby jak Prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak, Prof dr hab. n. med. Adam Wichniak oraz Dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości