LUG Light Factory rozważa zwiększenie zaangażowania w Maroku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 sty 2021, 12:12

LUG Light Factory rozważa zwiększenie zaangażowania w Maroku

LUG Light Factory złożył deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w Maroku, która została przyjęta przez Pana Abderrahima Atmoun, Ambasadora Królestwa Maroka. Deklaracja Zarządu zielonogórskiej spółki dotyczy uruchomienia projektu inwestycyjnego w obszarze produkcji urządzeń elektrycznych w Królestwie Maroka w ramach przedsięwzięcia joint venture z lokalnym partnerem.

List intencyjny podpisano w siedzibie LUG w Zielonej Górze. Podczas wizyty, Ambasador Królestwa Maroka Pan Abderrahim Atmoun odwiedził zakład produkcyjny Grupy w Zielonej Górze oraz fabrykę i Centrum Badawczo - Rozwojowe w Nowym Kisielinie.

W podpisanym dziś dokumencie Zarząd spółki anonsuje, że rozważy zlokalizowanie inwestycji w Prowincjach Południowych. Spółka zapowiedziała, że jest gotowa przystąpić do konkretnych rozmów biznesowych w tym zakresie pod przewodnictwem Ambasady Królestwa Maroka w Polsce.

- Z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z informacjami na temat potencjału inwestycyjnego Królestwa Maroka, które przedstawił nam Pan Ambasador, ze szczególnym uwzględnieniem planu rozwoju Prowincji Południowych. Dalsza ekspansja zagraniczna jest dla naszej firmy jednym z priorytetów strategicznych, a z uwagi na dużą ilość projektów, w których potencjalnie mogłyby znaleźć zastosowanie nasze produkty, region ten jest zdecydowanie interesującym kierunkiem, który przeanalizujemy pod kątem możliwości lokalizacji inwestycji w przyszłości. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem, know-how i możliwościami technologicznymi, LUG, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oświetleniowym LED, może odnieść znaczący sukces na rynku marokańskim oraz przyczynić się do dalszego zrównoważonego rozwoju i poprawy poziomu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców w regionie. Zamierzamy z pełnym zaangażowaniem kontynuować rozmowy ze stroną marokańską i z optymizmem patrzymy na perspektywy naszego rozwoju na tym rynku - podkreśla Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG.

Blisko tydzień temu, 13 stycznia, deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w Maroku złożyli przedstawiciele polskich firm uczestniczący w spotkaniu organizowanym przez Ambasadę Królestwa Maroka w Warszawie. Przedmiotem rozmów były możliwości inwestycyjne w południowych prowincjach Królestwa Maroka, jego potencjał rozwojowy oraz kluczowe walory ekonomiczne Maroka. W gronie zaproszonych firm był także Zarząd LUG Light Factory, który jednak z uwagi na inne zobowiązania - podpisanie umowy z Urzędem Miasta Warszawy na wymianę oświetlenia w stolicy – deklarację podpisał w dniu dzisiejszym.

Produkty LUG są już obecne na rynku marokańskim, od kilku lat oświetlając obiekty w północnej części kraju. Oferta spółki spotyka się z rosnącym zainteresowaniem lokalnych inwestorów, stąd deklaracja o chęci rozszerzenia obecności firmy w regionie.

Grupę Kapitałową LUG tworzy dziesięć spółek działających w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w której Maroko jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych rynków inwestycyjnych.

O LUG:

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca ponad 30 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brasil Ltda, LUG Lighting UK Ltd., TOW LUG Ukraina, BIOT Sp. z o.o., LUG Argentina S.A., LUG Turkey, LUG Services Sp. z o.o., ESCOLIGHT Sp. z o.o. oraz LUG West Africa Ltd. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW.

Źródło: Spółka, #LUG

Ostatnie wiadomości