Platige Image chce produkować własne filmy, seriale i gry komputerowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 sty 2021, 07:18

Platige Image chce produkować własne filmy, seriale i gry komputerowe

Platige Image planuje rozwinąć działalność o produkcję własnych filmów, seriali oraz gier komputerowych - podała spółka w strategii na lata 2021-2025. Środki na realizację nowych planów mogą pochodzić m.in. z emisji akcji na NewConnect lub przenosin na rynek główny.

"Strategia rozwoju Platige Image na lata 2021-2025 zakłada ewolucję modelu biznesowego do modelu hybrydowego łączącego działalność w dotychczasowych obszarach usług serwisowych, z rozwojem projektów własnych w zakresie produkcji filmów oraz gier komputerowych, z wykorzystaniem istniejących struktur produkcyjnych oraz uzupełnieniem brakujących kompetencji" - napisano w komunikacie.

W obszarze usług na zlecenie kluczowym obszarem rozwoju ma pozostać animacja 3D. Strategia zakłada rozwój usług m.in. dla szybko rosnącego sektora gier komputerowych, a także pozyskiwanie zleceń serialowych, m.in. na potrzeby platform streamingowych. Planowany jest także rozwój usług tworzenia efektów specjalnych na potrzeby filmów i seriali. Kontynuowana i rozwijana ma być produkcja i postprodukcja reklamowa.

Spółka chce wykorzystać posiadane umiejętności tworzenia grafiki komputerowej, rozbudowując je istotnie o kompetencje w zakresie produkcji i sprzedaży gier.

"W powyższym zakresie spółka rozpatrywać będzie różne scenariusze, w tym m.in.: pozyskanie zespołów deweloperskich i tworzenie spółek celowych, zawiązanie spółek celowych z innymi deweloperami, produkcję gier in house, umowy typu revenue share (podział zysków) związane z koprodukcją gier i odpowiedzialnością za wizualną stronę gry, akwizycje podmiotów produkujących gry i inne w zależności od zidentyfikowanych korzystnych biznesowo możliwości na rynku" - napisano.

Produkcja filmowa ma dotyczyć filmów i seriali, również animowanych.

"Wdrożony zostanie model pracy z budową portfela konceptów własnych o charakterze IP, pozyskiwania konceptów zewnętrznych, oceną ich komercyjnego potencjału, możliwości finansowania i optymalnej kosztowo produkcji" - podano.

Potencjalne sposoby finansowania nowej działalności to m.in. emisja akcji skierowana do nowych inwestorów na rynku NewConnect lub przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW wraz z dodatkową emisją do końca 2022 roku.

Platige Image dopuszcza również pozyskiwanie inwestorów do spółek celowych oraz wspólne przedsięwzięcia (joint ventures) z podmiotami branżowymi.

(PAP Biznes), #PLI

kuc/

Ostatnie wiadomości