Technologia Silvair została użyta w ponad 3600 lampach w biurowcu klasy A w USA | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 sty 2021, 11:06

Technologia Silvair została użyta w ponad 3600 lampach w biurowcu klasy A w USA

Spółka Silvair we współpracy z amerykańską firmą EMC, światowym liderem w dostarczaniu wysokiej klasy rozwiązań oświetleniowych, przeprowadziła modernizację 17-to piętrowego budynku biurowego klasy A o przestrzeni blisko 44 000 metrów kwadratowych w Minnesocie, USA. W ramach prac zainstalowano ponad 3 600 nowych lamp wyposażonych w technologię Silvair.

Głównym celem projektu była optymalizacja warunków oświetleniowych do pracy biurowej zarówno w kontekście czasu pracy lamp jak i jasności świecenia. Istotnym czynnikiem było również przygotowanie instalacji do współpracy z przyszłymi usługami, takimi jak śledzenie zajętości danych przestrzeni czy optymalizacja ich wykorzystania.

Cały projekt kosztował 1 285 000 dolarów. Odpowiednia kombinacja scenariuszy i ustawień systemu Silvair zapewniła oszczędność energii przekraczającą 75% w porównaniu z oszczędnościami osiągniętymi przez zastosowanie samych diod LED.

„Bierzemy udział w historycznym wydarzeniu. To niesamowite, że zaledwie trzy lata po ogłoszeniu standardu Bluetooth mesh powstała już tak kompletna i duża instalacja” - mówi Rafał Han, prezes Spółki Silvair. „Najbardziej jednak cieszy fakt, że instalacja naszego systemu przynosi tak duże oszczędności i zwraca się w kilka lat” - dodaje Han.

before_after_silvair

Źródło: Spółka, #SVRS

Zobacz także: Silvair Inc. - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości