Radosław Domagalski-Łabędzki nowym prezesem Rafako | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 sty 2021, 11:58

Radosław Domagalski-Łabędzki nowym prezesem Rafako

Radosław Domagalski-Łabędzki został nowym prezesem Rafako, zastępując na tym stanowisku Mariusza Zawiszę - poinformowała spółka w komunikacie. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu procesu pozyskania inwestora strategicznego.

W składzie zarządu Rafako są też Maciej Stańczuk i Jarosław Pietrzyk.

"Podjęte przez radę nadzorczą Rafako decyzje synikają z nadania kluczowej roli w organizacji procesowi pozyskania inwestora dla spółki i zapewnienie mu odpowiedniej jakości oraz dynamiki. Spełniają również oczekiwania interesariuszy głównego akcjonariusza Rafako – tj. spółki PBG - którymi pozostają największe instytucje finansowe w Polsce" - powiedział Bartosz Sierakowski, zarządca PBG.

"Chcemy jak najszybciej wprowadzić do akcjonariatu Rafako podmiot, który będzie w stanie spółkę wesprzeć a jednocześnie w pełni wykorzystać jej potencjał" - dodał.

Strategiczny inwestor ma nie tylko zastąpić dotychczasowych akcjonariuszy, ale też dokapitalizować Rafako. Głównym akcjonariuszem Rafako, z pakietem ponad 33 proc., jest PBG.

Kilka dni temu Sąd Rejonowy w Gliwicach zatwierdził układ w ramach uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego Rafako.

Rafako świadczy usługi dla energetyki oraz branży ropy i gazu. Jest generalnym wykonawcą bloków energetycznych, oferującym własne rozwiązania technologiczne. Firma oferuje także projektowanie i produkcję kotłów, w tym na parametry nadkrytyczne i kotłów fluidalnych oraz urządzeń ochrony środowiska, w tym instalacji odsiarczania i odazotowania spalin i elektrofiltrów.

(PAP Biznes), #RFK

pr/

Zobacz także: Rafako SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości