Heimstaden Bostad przejmie od Marvipolu trzy inwestycje za 380,9 mln złotych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sty 2021, 13:31

Heimstaden Bostad przejmie od Marvipolu trzy inwestycje za 380,9 mln złotych

Heimstaden Bostad przejmie od Marvipolu trzy nowe inwestycje za 380,9 mln złotych - podała szwedzka spółka w komunikacie. Heimstaden zyska 647 lokali na wynajem z opcją zakupu kolejnych 60 mieszkań.

Marvipol zrealizuje budowę inwestycji w formule pod klucz w warszawskich dzielnicach Wola, Służewiec i Włochy. Pierwsze mieszkania powinny być gotowe na jesieni tego roku.

"Polska jawi nam się jako bardzo atrakcyjny rynek. Obecnie mamy tu prawie 1350 mieszkań w budowie przeznaczonych na wynajem i rozglądamy się za kolejnymi okazjami. W naszym podejściu ważne jest, aby mieć kontrolę nad projektem i wyposażeniem lokali oraz powierzchni wspólnych, dlatego też wolimy inwestować w całe budynki przeznaczone na wynajem" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Stanislav Kubáček, który kieruje w Heimstaden zespołem odpowiedzialnym za przejęcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Niemczech.

Heimstaden planuje powołać polski zespół, który będzie zarządzał portfelem nieruchomości mieszkaniowych w kraju.

Heimstaden Bostad zajmuje się wynajmem lokali mieszkalnych w Europie. Obecnie firma jest właścicielem ponad 100 tys. lokali mieszkalnych w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech, Polsce i Czechach.

(PAP Biznes), #MVP

doa/ gor/

Zobacz także: Marvipol Development SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości