Specjaliści z rynku kapitałowego oraz BizDev dołączają do Grupy Movie Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sty 2021, 12:43

Specjaliści z rynku kapitałowego oraz BizDev dołączają do Grupy Movie Games

Movie Games, zmierzający na Rynek Główny GPW warszawski producent i wydawca gier pozyskał uznanych specjalistów z rynku kapitałowego oraz Business Development. Do zespołu Rodziny Movie Games dołączył Artur Pałka, profesjonalista z rynku kapitałowego posiadający doświadczenie w obsłudze inwestorów instytucjonalnych z Polski i zagranicy, który będzie pełnił funkcję Dyrektora Działu Relacji Inwestorskich. Zespół zasilił również Piotr Gnyp, specjalista ds. marketingu, komunikacji oraz Business Development. Będzie on wspierał Movie Games oraz spółki z Rodziny MG w komunikacji oraz rozwoju jako Head of Communication. Profesjonalizacja relacji z rynkiem, inwestorami oraz instytucjami finansowymi jest związana z planowanym przeniesieniem Movie Games na Rynek Główny GPW.

- Zaplanowane na ten rok wejście na Rynek Główny GPW otworzy przed całą Rodziną Movie Games wiele możliwości. Pełne ich wykorzystanie niesie za sobą potrzebę pełnej profesjonalizacji relacji z inwestorami zarówno instytucjonalnymi, jak i indywidualnymi, a także w obszarze Business Development. Nasi nowi współpracownicy to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Artur Pałka przez kilkanaście lat pracował w uznanych instytucjach finansowych, w których nawiązał setki relacji z dużymi inwestorami zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Jego doświadczenie w pracy z inwestorami będzie bardzo istotne w kontekście naszych tegorocznych planów wejścia na duży parkiet. Piotr Gnyp natomiast skutecznie wspierał w komunikacji oraz rozwoju wiele podmiotów z branży GameDev i nie tylko. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy z Rodziny Movie Games podmiot wyróżniający się profesjonalizmem w relacjach z inwestorami, graczami oraz otoczeniem – informuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Artur Pałka, nowy Dyrektor Działu Relacji Inwestorskich Movie Games, to doświadczony profesjonalista z rynku kapitałowego, na którym jest obecny od 2008 roku. Przez pierwsze lata pracował jako analityk w takich instytucjach jak TMS Brokers oraz KBL. W latach 2011-2020 pracował w Domu Maklerskim Trigon, gdzie z dużymi sukcesami odpowiadał za obsługę inwestorów instytucjonalnych.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł współpracować z Movie Games i wesprzeć ich w budowaniu relacji z inwestorami. Rynek Główny GPW otworzy spółkę na duże instytucje finansowe, w tym również te zagraniczne, które coraz intensywniej interesują się polskim sektorem GameDev. Uważam, że będę mógł skutecznie wykorzystać nawiązane w trakcie mojej 13-letniej pracy na rynku kapitałowym relacje, aby stworzyć z Rodziny Movie Games podmiot wzorcowo komunikujący się z inwestorami oraz rynkiem kapitałowym - komentuje Artur Pałka, Dyrektor Działu Relacji Inwestorskich Movie Games.

Piotr Gnyp, nowy Head of Communication w Movie Games, to specjalista posiadający doświadczenie we wspieraniu działań komunikacyjnych oraz Business Development. W swojej dotychczasowej karierze pracował jako Head of BizDev w takich spółkach jak Walkabout Games, Kinguin, czy Juice oraz jako Head of Research w Platige Image. Jest również założycielem i byłym redaktorem naczelnym portalu Polygamia.pl, jednego z największych polskich serwisów poświęconych tematyce gamingowej, oraz byłym redaktorem naczelnym grupy serwisów BloMedia - aktualnie będących częścią grupy WP.pl - gadzetomiania.pl, komorkomania.pl i fotoblogia.pl. Jest również ekspertem od gier i nowych technologii często zapraszanym do mediów takich jak TVN24, TVP, Polskie Radio itp.

- Zawsze byłem pod dużym wrażeniem rozwoju i sukcesów grupy Movie Games. Jestem podekscytowany możliwościami, jakie daje nasza współpraca i mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli pokazać jej pierwsze efekty - powiedział Piotr Gnyp, Head of Communication Movie Games.

Movie Games jest w trakcie przygotowań do procesu przejścia na Rynek Główny GPW. 23 września 2020 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało o rozpoczęciu działań w tym zakresie.

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości