Już dziś premiera The Medium od Bloober Team | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 sty 2021, 08:36

Już dziś premiera The Medium od Bloober Team

The Medium, największa produkcja w historii Bloober Team zadebiutuje już dziś na konsolach Xbox X|S oraz PC w cenie 49,99 EUR/USD. Ponadto gra będzie dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Pierwsze oceny recenzentów podkreślają, że mamy do czynienia z najlepszą grą w historii spółki.

- The Medium to bez dwóch zdań nie tylko najlepsza gra polskiego studia Bloober Team, ale i jedna z lepszych w swoim gatunku - GryOnline.pl (9/10)

W ciągu ostatnich tygodni media branżowe z całego świata z zapartym tchem śledziły kolejne informacje na temat nadchodzącej produkcji polskich mistrzów horroru. Publikacje na temat The Medium były publikowane w najpopularniejszych i największych portalach gamingowych, w tym m.in. IGN, Eurogamer, czy Gamespot, natomiast trailer stworzony przez Tomasza Bagińskiego na samej platformie YouTube obejrzało ponad 2.7 miliona osób.

- Od zawsze powtarzałem, że wolę aby nasze gry miały skrajne oceny niż po prostu dobre, ale bez emocji. Rozrzut ocen (od 3/10 do 10/10) pokazuje, że nasze gry poruszają odbiorców, że docierają do ich wnętrza. To taki rodzaj produktu kultury, który albo pokochasz albo znienawidzisz. Bez barw pośrednich - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team

Pierwsze recenzje gry, które spływają z całego świata, sugerują, że mamy do czynienia z najlepszą dotychczas grą Bloober Team. Obecna średnia (76%) z pewnością może jeszcze wzrosnąć, ponieważ pojawia się coraz więcej opinii głoszących, iż mamy do czynienia z grą wybitną, nie tylko pod względem artystycznym, ale także technicznym.

- The Medium makes better use of its hardware than any other game I’ve played on my Series X, cooking up a sumptuous visual feast with no noticeable hits to performance or gameplay - The Gamer (10/10)

The Medium jest produkcją przeznaczoną na PC oraz konsolę Xbox Series X|S, która wykorzystuje pionierskie rozwiązania techniczne (historia rozgrywana na dwóch ekranach jednocześnie), połączone z filmową narracją. Tytuł Bloober Team jest porównany do największych i najpopularniejszych serii horrorów - Resident Evil oraz Silent Hill, natomiast sama spółka przyrównywana do twórców japońskich dreszczowców - Capcomu oraz Konami.

- Nasz zespół wykonał fantastyczną pracę, dzięki której The Medium będzie grą, o której będzie rozmawiało się latami. Uczestniczyliśmy więc w niesamowitej przygodzie odkrywania nowych lądów dla branży gier. Jestem niezwykle dumny z tego jak ten pierwotny pomysł został przez nas zespół zrealizowany. Podkreślałem to już w kilku wypowiedziach ale największą siłą Bloober Team poza jasną i przemyślaną strategią stanowi prawdopodobnie najlepszy team developerski w Polsce. Mam niesamowity przywilej pracować z takimi talentami, przy których jako szef studia mogę czuć się całkowicie bezpiecznie. Żyjemy w czasach dużego niepokoju. Mam nadzieję, że jest w społeczeństwie coraz większa świadomość, że nikt jeszcze nie zebrał ze sobą niczego na “drugą stronę” i najważniejsze jest to co po sobie temu światu zostawimy. The Medium daje mi poczucie, że choć w małej części jest to również Moja Gra - mój wkład w historię elektronicznej rozrywki. Bez względu jak gra zostanie odebrana - jakie będą recenzjem jakie wyniki sprzedażowe - wiem, że dokonaliśmy tego o czym marzyliśmy. Weszliśmy na nigdy niezdobyty szczyt. I to w najbardziej niesprzyjających warunkach. Teraz trzeba tylko szczęśliwie z niego zejść i szukać dalszych niezdobytych jeszcze gór. Nigdy nie byłem tak spokojny o premierę naszej gry jak w przypadku The Medium - mówi prezes Bloober Team

Przypominamy, że udział w tworzeniu gry ma szereg renomowanych artystów z całego świata, począwszy na znanych amerykańskich aktorach głosowych: Troyu Bakerze (m.in. z Mass Effect 3, Diablo III, The Last of Us czy Bioshock Infinite), Mary Elizabeth McGlynn (serie Silent Hill i Devil May Cry), muzykach – Akirze Yamaoce (Silent Hill), a na znakomitych aktorach – Marcinie Dorocińskim i Weronice Rosati kończąc. Tytuł przybliża historię Marianny – tytułowego Medium, dzięki czemu bohaterka widzi więcej niż zwykli śmiertelnicy.

- Clue gry to różne punkty widzenia. Chcieliśmy sprowokować graczy do zadania pytania czy nie za szybko szufladkujemy? Czy nie za szybko wyrabiamy sobie opinię (albo wręcz mamy ją z góry przekazaną) zanim nie wejdziemy w głąb problemu? W czasach kiedy populizm niszczy wolność słowa, a media nie walczą o prawdę tylko przekonanie do swej racji chcieliśmy dać asumpt do zastanowienia się nad naszą w tym rolą - mówi Piotr Babieno

- Korzystając z tej okazji chciałbym zdemontować plotki o tym, że mamy wkrótce podać więcej informacji na temat projektu Black. Te informacje będą przekazane przez naszego partnera w tym roku, ale nie spodziewałbym się ich bardzo szybko, to właśnie jedna z takich informacji tworzonych “na potrzebę”. Teraz całkowicie skupiamy się na lunchu i suporcie naszej najważniejszej gry. Gry, która - jestem przekonany - przejdzie do historii - mówi Piotr Babieno

- We're all going to die some day, so I won't waste your time: The Medium is one of the best third-person horror games I've ever played - PC Gamer (9.2/10)

O Bloober Team:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 100 najlepszych specjalistów w branży w Polsce.

Źródło: Spółka, #BLO

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości