Maciej Nowak dołącza do Rady Nadzorczej Ekopol Górnośląski Holding | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lut 2021, 08:26

Maciej Nowak dołącza do Rady Nadzorczej Ekopol Górnośląski Holding

Rada Nadzorcza Ekopol Górnośląski Holding SA, wiodącego dostawcy technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, powołała na Członka RN Macieja Nowaka, doświadczonego inwestora, który zasiadał w kilku organach nadzorczych i zarządach spółek z NewConnect. Decyzja uprawnionych akcjonariuszy jest związana z rozpoczęciem ogłoszonej w styczniu współpracy z Sunday Energy oraz planami spółki dotyczących przeniesienia notowań na rynek główny GPW.

- Powołaliśmy niezależnego członka Rady Nadzorczej, to inwestor z dużym doświadczeniem na rynku kapitałowym oraz w zarzadzaniu przedsiębiorstwami. Mam nadzieję, że współpraca z panem Maciejem będzie dla nas wzmocnieniem biznesowym i umożliwi efektywną budowę relacji z akcjonariuszami mniejszościowymi, na czym nam bardzo zależy - podkreśla Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding SA.

Maciej Nowak to inwestor giełdowy oraz manager od 2007 r. związany z branżą finansową i inwestycyjną posiadający doświadczenie w budowaniu wartości, zarządzaniu oraz rozwoju spółek, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Zasiadał w Zarządach oraz Radach Nadzorczych kilkunastu spółek. Obecnie zarządza kilkoma spółkami niepublicznymi, które zmierzają na giełdę oraz jest akcjonariuszem kilkunastu spółek z wielu różnych sektorów w tym m.in: gaming, healthcare oraz OZE. Ukończył Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

- Ekopol Górnośląski Holding według mnie posiada bardzo duży potencjał. Jako aktywny inwestor rynku kapitałowego obserwowałem spółkę od dłuższego czasu, stając się w międzyczasie jej akcjonariuszem. Z moją pomocą nawiązano niedawno ogłoszoną współpracę z Sunday Energy SA, spółką w której również posiadam udziały. Uważam, że synergia z tej współpracy wpłynie bardzo pozytywnie na wyniki finansowe Ekopolu, co może w dłuższym terminie przełożyć się na wzrost kapitalizacji i przejście na główny rynek GPW - komentuje Maciej Nowak, Członek Rady Nadzorczej Ekopol Górnośląski Holding SA.

W styczniu Ekopol ogłosił rozpoczęcie współpracy z dostawcą rozwiązań fotowoltaicznych Sunday Energy SA, który zapewni spółce niezastąpione know-how oraz komponenty PV od światowych producentów. Dzięki temu spółka będzie mogła realizować się w dwóch obszarach: jako dystrybutor rozwiązań fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw oraz deweloper farm fotowoltaicznych, które później mają być odsprzedawane funduszom OZE. Ekopol będzie mógł dotrzeć z ofertą PV do swojej bazy ponad 1000 klientów, którzy aktualnie korzystają z jego technologii do zarządzania gospodarką paliową, zamawiają paliwa czy też kupują wyroby hutnicze. Dodatkowo, spółka posiada na Śląsku dostęp do wielu nieużytków (hałd kopalnianych) na których mają powstać jej pierwsze farmy fotowoltaiczne.

Równolegle prowadzone są prace budowlane osiedla domków jednorodzinnych „Dolina Dramy”, których sprzedaż ma się rozpocząć pod koniec 2021 r. Zarząd Ekopolu podjął 30 listopada 2020 r. uchwałę o rozpoczęciu działań mających na celu przeniesienie notowań akcji z alternatywnego systemu obrotu NewConnect na rynek regulowany GPW.

O Ekopol Górnośląski Holding:

Ekopol Górnośląski Holding S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na sześciu głównych obszarach:

  • dystrybucja paliw płynnych - oleju napędowego i benzyny,
  • sprzedaż zbiorników na paliwa płynne,
  • badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych,
  • sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych,
  • działalność deweloperska,
  • działalność w obszarze fotowoltaiki.

Grupa działa na rynku paliwowym zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, poprzez montaż mikrostacji, po implementacje technologii do zarzadzania paliwem w przedsiębiorstwie. Spółka stale wdraża nowe, innowacyjne rozwiązania oraz poszerza dotychczasowy asortyment, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #EGH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości