Styczeń 2021 rekordowy dla Grupy Kino Polska TV | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lut 2021, 08:28

Styczeń 2021 rekordowy dla Grupy Kino Polska TV

W styczniu 2021 roku Grupa Kino Polska TV osiągnęła 2,69% udziału w oglądalności widowni komercyjnej, notując najlepszy miesięczny wynik w swojej historii (+21% rok do roku). Naziemna Stopklatka – z wynikiem 1,33% udziału w rynku – po raz pierwszy została liderem segmentu kanałów filmowo-serialowych (SHR%, All 16-49).

Spośród wszystkich kanałów nadawcy objętych pomiarem w panelu Nielsena największy, 75-procentowy, wzrost w porównaniu ze styczniem 2020 roku zanotował kanał Kino TV. Pod względem dynamiki wzrostów dalsze pozycje zajęły kanały: Kino Polska (+59%), Kino Polska Muzyka (+38%) i Stopklatka (+17%), która z wynikiem 1,33% udziału w rynku pierwszy raz w swojej historii została liderem segmentu kanałów filmowo-serialowych.

W styczniu 2021 roku średni dzienny zasięg wszystkich kanałów Grupy Kino Polska TV wyniósł łącznie 2 mln widzów (RCH, All 16-49).

– Rosnący udział kanałów Grupy Kino Polska TV w oglądalności to efekt naszej konsekwentnej polityki stałego wzmacniania oferty programowej oraz działań marketingowych. Nasz cel się nie zmienia: chcemy być jedną z pięciu największych grup medialnych w Polsce ze średniorocznym udziałem w oglądalności widowni komercyjnej na poziomie 3% – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Kino Polska TV SA.

Dane: Nielsen Audience Measurement; SHR%, All 16-49, live; styczeń 2021

O Kino Polska TV:

Grupa Kino Polska TV to jedna z wiodących grup medialnych w Polsce, z sukcesem działająca również na rynkach międzynarodowych. Grupa zajmuje się dystrybucją i produkcją treści dla telewizji, na platformy VOD, do serwisów streamingowych oraz kin, a także sprzedażą licencji programowych. Jest również nadawcą tematycznych kanałów telewizyjnych, dystrybuowanych w naziemnej telewizji cyfrowej, w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. W portfolio Grupy znajdują się m.in. takie kanały telewizyjne, jak: Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Gametoon i kanały marki FilmBox.

Źródło: Spółka, #KPL

Zobacz także: Kino Polska TV SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości