My Spa Resort od Cherrypick Games trafi na Nintendo Switch | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 lut 2021, 11:32

My Spa Resort od Cherrypick Games trafi na Nintendo Switch

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper i wydawca gier mobilnych, podpisał umowę z Forestlight Games na wydanie jednej ze swoich najpopularniejszych gier – My Spa Resort – w wersji na Nintendo Switch. Do tej pory sprzedaż tytułu wygenerowała około 1,4 mln USD przychodów, a samą grę pobrano 3 mln razy. W styczniu Cherrypick Games nawiązało współpracę z Pixel Trapps, spółką zależną Forestlight Games, w zakresie wspólnego rozwoju projektów mobilnych, w tym również w wersji e-sportowej.

- My Spa Resort dostępna na urządzeniach mobilnych cały czas wzbudza duże zainteresowanie. Gra przeszła już kilka aktualizacji. Dywersyfikacja działalności o nowe kanały sprzedaży jest jednym z naszych kluczowych założeń, dlatego podjęliśmy decyzję o dystrybucji tytułu w wersji na konsolę Nintendo Switch. W tym zakresie podpisaliśmy umowę z Forestlight Games, które zajmie się wydaniem My Spa Resort – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu Cherrypick Games.

Gra dostępna na urządzeniach iOS i Android, w tym w chińskim sklepie Apple App Store, to wyjątkowe połączenie rolnictwa, budowania i zarządzania własnym kurortem. Łączna liczba pobrań na urządzenia mobilne wynosi 3 mln. Rozszerzenie dystrybucji o Nintendo Switch ma wygenerować dodatkowe źródło przychodów dla spółki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po umowie podpisanej z Cherrypick Games przez naszą spółkę zależną Pixel Trapps, zajmującą się produkcją gier na urządzenia mobilne, możemy rozszerzyć naszą współpracę już bezpośrednio. Uważamy, że gra My Spa Resort po przeniesieniu na platformę Switch ma szansę osiągnąć duży sukces, dlatego dołożymy starań, aby port gry był jak najlepiej przygotowany do wymogów tej platformy i oczekiwań graczy - mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Cherrypick Games razem z Pixel Trapps, ma w planach rozwijać gry mobilne. Spółki mają współtworzyć razem kilka tytułów.

O Cherrypick Games:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: Solitaire: Adventure Journey, Golf TriPeaks Solitaire, My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 29 mln pobrań. W tym roku na urządzeniach mobilnych zadebiutuje autorska wersja popularnego pasjansa Solitaire, której wydawcą będzie Huuuge Global Ltd.

Cherrypick Games rozpoczęła swoją działalność również na rynku e-sportu mobilnego. W tym celu spółka podpisała umowę o współpracy z amerykańską firmą Skillz - wiodącą platformą gier mobilnych.

W sierpniu 2020 r. Cherrypick Games wygrała spór sądowy z fińską spółką Kuu Hubb Oy.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

O Forestlight Games:

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay. Ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, nominowanej do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Pracuje także nad kilkoma tytułami, m.in. Wedding Designer, The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic, których premiery planowane są w tym roku. Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku. Forestlight Games posiada 52 proc. udziałów Pixel Trapps.

Źródło: Spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości