16 lutego rozpoczyna się 12 edycja Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lut 2021, 15:11

16 lutego rozpoczyna się 12 edycja Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG

16 lutego br. startuje XII Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG, który w tym roku, odbędzie się wyjątkowo, w wersji online. E-KPS składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 16-17.02.2021), e-WZA Zwykłej Spółki SA (18.02.2021) oraz cyklu webinariów (23.02-09.03.2021). Spotkania skoncentrowane będą na zagadnieniach istotnych z punktu widzenia działów prawnych spółek giełdowych.

Pierwszego dnia Kongresu (16.02.2021) odbędą się aż 4 bloki tematyczne. W otwierającej debacie zaproszeni prelegenci omówią temat projektu zmian ustawowych dot. wezwań i jego konsekwencje. Następnie poruszona będzie problematyka nowych obowiązków wynikających z Dyrektywy UE o ochronie sygnalistów oraz praktycznych wyzwaniach związanych z dostosowaniem do nowych wymogów. Kolejny temat dotyczył będzie aspektów ograniczania ryzyka zarządu. Na zakończenie zaś, eksperci opowiedzą o wdrażaniu Dobrych Praktyk Spółek Notowanych 2021.

Drugi dzień e-KPS składał się będzie z czterech dyskusji. Pierwsza dotyczyć będzie zmian w KSH (przystąpienie i zasady funkcjonowania spółki w grupie spółek; ochrona inwestycji w spółki holdingowe; nowe uprawnienia i obowiązki organów spółek kapitałowych). W drugiej debacie będzie mowa o nowych formach pozyskiwania kapitału (szybki prospekt; uproszczona dokumentacja przy mniejszych emisjach; dopasowanie procedury do okoliczności emisji). Dwie ostatnie dyskusje natomiast dotkną tematyki: E-walnych zgromadzeń w 2020 roku oraz identyfikacji akcjonariuszy.

Trzeci dzień e-KPS poświęcony będzie symulacji e-WZA Zwykłej Spółki S.A. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są najważniejsze wyzwania prawne związane z organizacją e-WZA, jakie zmiany technologiczne ułatwiają organizację e-WZA oraz poznają zagrożenia dla spółki i akcjonariuszy płynące z takiej formuły wydarzenia. 

W ramach e-KPS dla uczestników przewidziany został również cykl 5 webinariów:

  • Wpływ noweli AML na regulacje wewnętrzne Emitenta wobec rozszerzających praktyk ujęć przestępstw gospodarczych (23.02.2021)
  • Ograniczanie ryzyka zarządu – odpowiedzialność administracyjna, karna, cywilna, podatkowa i związana z upadłością (25.02.2021)
  • Wewnętrzne postępowania wyjaśniające w świetle Dyrektywy UE o ochronie sygnalistów – niezbędnik emitenta (02.03.2021)
  • Zmiany w KSH (04.03.2021)
  • Finansowanie poprzez emisję obligacji (09.03.2021)

„KPS to od ponad dekady platforma do dyskusji o najważniejszych problemach prawnych z którymi borykają się spółki giełdowe. W tym roku zmuszeni jesteśmy przeprowadzić kongres w formule on-line. W ciągu najbliższych tygodni spotkamy się 8 razy w przestrzeni wirtualnej, aby omówić najważniejsze zmiany legislacyjne z ostatniego okresu. Będzie to też okazja do wymiany doświadczeń, jak spółki radzą sobie w czasie pandemii” – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Unicomp-WZA jako Partner Technologiczny; EY, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW), KMD.Legal, Kochański & Partners, Mrowiec Fiałek i Wspólnicy oraz Wardyński i Wspólnicy jako Partnerzy.] 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości