Mill Games będzie pozyskiwał rumuńskie zespoły gamedevowe dla spółek z Rodziny Movie Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lut 2021, 12:02

Mill Games będzie pozyskiwał rumuńskie zespoły gamedevowe dla spółek z Rodziny Movie Games

Mill Games, akcelerator rozwoju dla zespołów gamingowych z Rumunii, będzie wspierał studia z Rodziny Movie Games w pozyskiwaniu ambitnych zespołów developerskich z Rumunii. Spółka podpisała umowy ramowe z wchodzącymi w skład Rodziny MG studiami Movie Games Mobile oraz True Games. Celem współpracy jest pozyskiwanie twórców, którzy pracują nad tytułami zgodnymi z tematyką poszczególnych spółek z grupy. Docelowo Mill Games będzie poszukiwało na rumuńskim rynku zespołów również dla pozostałych podmiotów z Rodziny Movie Games.

- Dotychczasowe spotkania z rumuńskimi deweloperami pokazały, że wiele niezależnych twórców pracuje nad grami wpisującymi się w misję poszczególnych studiów działających w ramach Rodziny Movie Games. Naszym zdaniem warto, aby swoje pomysły mogli realizować we współpracy oraz z wsparciem profesjonalistów z Rodziny Movie Games. Dlatego podpisaliśmy umowy z True Games oraz Movie Games Mobile, dzięki której mamy możliwość na pozyskiwanie ambitnych twórców, aby mogli tworzyć gry mobilne oraz poświęcone tematyce gangsterskiej wykorzystując know-how wymienionych studiów – komentuje Dariusz Wais, prezes Mill Games.

Dzięki umowom z True Games oraz Movie Games Mobile, będzie mogła proponować rumuńskim deweloperom realizację swoich projektów we współpracy z tymi podmiotami. Spółka szczególnie zainteresowana jest poszukiwaniem deweloperów tworzącym gry o tematyce gangsterskiej oraz mających pomysł na grę mobilną. Działalność ta w pełni wpisuje się w model biznesowy Mill Games, która została powołana do aktywnej współpracy z rumuńskimi deweloperami działając jako akcelerator i anioł biznesu. Jest otwarty dla firm i start-upów gamingowych na każdym etapie rozwoju. Na wsparcie będą mogły liczyć zarówno małe zespoły posiadające jedynie koncepcje ciekawej gry, jak i doświadczone studia będące w bardzo zaawansowanej fazie prac nad swoją produkcją.

- W skład Rodziny Movie Games wchodzi o wiele więcej podmiotów. Rozmawiamy już z kolejnymi podmiotami z Grupy, aby dać szansę rozwoju ambitnym developerom mającym pomysł na grę w dowolnym obszarze tematycznym – dodaje Dariusz Wais.

Mill Games powstał w październiku 2020 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Movie Games, producenta i wydawcę gier oraz notowaną na Rynku Głównym GPW w Warszawie Grupę INC, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, również w Rumunii. Mill Games zamierza inwestować w niezależne studia lub bezpośrednio w poszczególne tytuły. Producenci będą mogli również liczyć na wsparcie w zakresie rozwoju działalności (w tym prawne), pomoc w identyfikacji nowych projektów czy wsparcie w testach gier. Wszystkie projekty finansowane lub współfinansowane przez Mill Games będą wydawane bezpośrednio przez Movie Games. Część projektów będzie realizowanych w formie spółek, w których Mill Games planuje być akcjonariuszem, a najbardziej rokujące projekty powinny trafić na giełdę w Rumunii lub Polsce.

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości