Pyramid Games prezentuje Perseverance DLC w grze Rover Mechanic Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 lut 2021, 09:18

Pyramid Games prezentuje Perseverance DLC w grze Rover Mechanic Simulator

Pyramid Games, notowany na NewConnect, producent gier komputerowych, z okazji zbliżającego się lądowania łazika Perseverance (Wytrwałość) na Marsie, udostępnił DLC do swojej autorskiej gry Rover Mechanic Simulator. Perseverance to najnowszy sprzęt, który dołączy do floty marsjańskich pojazdów, składającej się z Curiosity, Spirit, Opportunity i Sojourner, a także marsjańskiego helikoptera Ingenuity. Zadaniem gracza jest konserwacja i naprawa łazików oraz ich podzespołów. Spółka, przygotowując ten model, korzystała z dostępnej dokumentacji technicznej NASA oraz konsultowała się z konstruktorami prawdziwych łazików.

- Wśród tytułów, które przygotowujemy są produkcje, nawiązujące do eksploracji kosmosu, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak ważnego wydarzenia jak misja międzyplanetarna NASA, na której pokładzie znajduje się łazik Perseverance. To kolejny pojazd, który dodaliśmy do naszej autorskiej gry. Łazik powstał od zera na podstawie dostępnej dokumentacji technicznej agencji kosmicznej NASA oraz dzięki współpracy z jednym z konstruktorów łazika, który już jakiś czas temu nawiązał z nami kontakt. Jako jeden z fanów naszej gry zaproponował jej wzbogacenie swoją wiedzą, co w pozwoliło nam możliwe wiarygodnie odwzorować budowę tego sprzętu. Nad przygotowaniem modelu pracowało kilku grafików przez okres sześciu miesięcy, a programiści i testerzy zadbali o dodanie dodatkowych godzin rozgrywki. Mamy nadzieję, że dodatek spodoba się graczom i miłośnikom kosmosu – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games SA.

Pyramid Games jest producentem oraz, razem z PlayWay, współwydawcą Rover Mechanic Simulator. Gra jest swego rodzaju kompendium wiedzy o sprzęcie, który służy badaniom Czerwonej Planety. Gracz wciela się w rolę inżyniera, naprawia i konserwuje łaziki marsjańskie, zdobywając wiedzę z zakresu ich budowy. Usterki mają różny stopień trudności, dzięki czemu ma przed sobą zarówno proste jak i bardziej zaawansowane wyzwania. Dzięki realistycznej trójwymiarowej oprawie graficznej o zaawansowanym poziomie szczegółowości, możliwe stało się dokładne odwzorowanie pierwowzorów pojazdów poruszających się po Marsie.

W ramach Perseverance DLC do gry zostanie dodanych ponad 200 nowych unikatowych części i 30 nowych wyzwań. Łazik posiada szereg instrumentów naukowych na pokładzie, z których jedne służą m.in. do pomiaru składu atmosfery, ciśnienia i temperatury, inne natomiast do pobierania próbek gleby czy ich testowania w poszukiwaniu śladów życia.

Pyramid Games pracuje równolegle nad innym projektem – symulatorem przetrwania na Czerwonej Planecie: Occupy Mars: The Game, przy którego tworzeniu konsultuje się z uczestnikami projektu HI-SEAS, szkoleniowej stacji marsjańskiej z siedzibą na Hawajach.

- Occupy Mars: The Game to najbardziej wyczekiwana gra z naszego autorskiego portfolio. W ramach tej produkcji współpracujemy z osobami mocno powiązanymi z branżą kosmiczną, m.in. uczestnikami misji HI-SEAS Valoria 1, której członkowie nagrali dla nas wielogodzinne materiały, które zostaną uwzględnione w kampanii marketingowej gry. Naszym głównym celem jest odwzorowanie w jak najwierniejszym stopniu środowiska Czerwonej Planety, przy zachowaniu satysfakcjonującej rozgrywki – mówi Jacek Wyszyński.

Prolog Occupy Mars: The Game dostępny jest od sierpnia minionego roku na platformie Steam. Rover Mechanic Simulator swoją premierę w pełnej wersji miał w listopadzie 2020 roku. Studio finalizuje także prace nad symulatorem paleontologa - grą Dinosaur Fossil Hunter.

W toku produkcji są również inne projekty na zlecenie zewnętrznych spółek.

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego produkcje spółki nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars: The Game.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #PYRAMID GAMES

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości