Car Thief Simulator autorstwa Two Horizons z grupy The Dust wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lut 2021, 09:04

Car Thief Simulator autorstwa Two Horizons z grupy The Dust wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam

Car Thief Simulator, gra autorstwa Two Horizons pozwalająca wcielić się w rolę złodzieja samochodów, weszła 20 lutego br. na listę Global Top Wishlist platformy Steam. Jest to druga gra autorstwa studia, która znalazła się na liście gier najbardziej oczekiwanych przez użytkowników platformy Steam. Planowana premiera na PC już w 2021 roku. Wydawcą tytułu jest The Dust.

- Bardzo się cieszymy, że kolejny symulator autorstwa Two Horizons znalazł się na liście Global Top Wishlist. Prace deweloperskie nad tytułem już trwają. Dotychczasowe działania promujące tytuł, pozwoliły nam osiągnąć wishlistę przekraczającą 10 tys. użytkowników platformy Steam. Właściwa kampania marketingowa gry właśnie się rozpoczęła i już widzimy pierwsze efekty, tym bardziej liczymy, że wartość ta może wzrosnąć nawet kilkukrotnie do dnia premiery – komentuje Jakub Wolff, prezes Two Horizons oraz prezes The Dust. 

W ramach rozgrywki gracze wcielą się w tytułowego złodzieja pojazdów, a ich głównym zadaniem będzie kradzież aut z ulic miasta i przedmieść. Największym wyzwaniem będą różne rodzaje zabezpieczeń utrudniających włamania do auta. W symulatorze pojawią się rozmaite taktyki rabunku od klasycznych takich jak wytrych czy wybicie okna, po hakowanie oprogramowania. Aby sprzedać auto gracz będzie mógł zmienić tablice rejestracyjne, przemalować auto, zmienić inne oznaczenia samochodu, aby uniknąć namierzenia przez policję. Gracz będzie mógł również sprzedać samochód na części. Nie obejdzie się bez brawurowych ucieczek czy nielegalnych wyścigów aut.

- Motyw kradzieży samochodów w dalszym ciągu cieszy się bardzo dużą popularnością wśród graczy. Car Thief Simulator pozwoli wejść w otwarty świat i poznać jak wygląda proces kradzieży samochodu od początku do końca. Dotychczas wydane symulatory przybliżające graczom tajniki przestępczego fachu są bardzo popularne wśród graczy z całego świata, dlatego naszym zdaniem Car Thief Simulator ma szansę osiągnąć duży sukces sprzedażowy – dodaje Jakub Wolff. 

Gra jest realizowana przez studio Two Horizons z Grupy The Dust, specjalizujące się w produkcji symulatorów. Spółka oprócz Car Thief Simulator pracuje już nad produkcją Hotel Renovator, w ramach której gracz wcieli się we właściciela hotelu. Jego zadaniem będzie przywrócenie mu świetności oraz zmierzenie się z występującymi niespodziewanymi komplikacjami. Na platformie Steam spółka zapowiedziała również symulatory: Airport Renovator, Aquapark Renovator, Exterminator Simulator oraz Camping Builder.

- Zgodnie z naszą strategią rozwoju docelowo spółka zamierza wydawać ok. 5 tytułów rocznie na PC oraz sukcesywnie portować je na konsole Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Nasz model działalności opiera się na analizie potencjału rynkowego poprzez publikacje preprodukcji gier na platformie Steam. Następnie wybrane na podstawie wyników ww. analizy projekty wchodzą w fazę produkcyjną. Gry będą wydawane w modelu wczesnego dostępu, a ich dalszy rozwój będzie realizowany przy uwzględnieniu informacji zwrotnej od graczy. W przypadku osiągnięcia sukcesu gry planujemy również produkować płatne dodatki (DLC) i kontynuacje – wyjaśnia Jakub Wolff

Obecnie Two Horizons S.A. jest w trakcie oferty publicznej. Szczegóły na stronie www.twohorizons.pl

O The Dust:

The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier.

Spółka w ramach utworzonej grupy kapitałowej intensywnie rozwija produkcję gier własnych w ramach trzech linii biznesowych: indie premium, średnio budżetowych survivali i średnio budżetowych symulatorów.

Aktualnie The Dust pracuje nad grą osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary „I, the Inquisitor”.

The Dust posiada spółkę zależną Game Island, która jest skupiona na produkcji własnych średnio budżetowych gier przeznaczonych na platformy PC i konsole. Wiodącym kierunkiem studia jest tworzenie gier survivalowych.

The Dust posiada spółkę zależną Two Horizons wyspecjalizowaną w produkcji symulatorów na platformy PC i konsole. The Dust jest wydawcą dla wszystkich tytułów spółek zależnych. Od kwietnia 2018 roku The Dust jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości