Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lut 2021, 08:16

Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki

Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki. Działalność nowych firm: NPC Games, G11 oraz Grande Games, będzie skoncentrowana na produkcji wieloplatformowych gier komputerowych. Celem Ultimate Games jest dywersyfikacja działalności pod kątem realizowanych projektów i sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej.

- W każdej z nowo powołanych spółek akcyjnych Ultimate Games posiadamy pakiet akcji rzędu 30-40 proc. Kapitał zakładowy każdej ze spółek wynosi 100 tys. akcji. NPC Games, G11 i Grande Games to zespoły, które mają specjalizować się w produkcji gier z określonych segmentów. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Cieszę się, że wspólnie z innymi spółkami z grupy PlayWay powołujemy nowe, obiecujące spółki – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games S.A.

Grande Games – to spółka założona wspólnie z GamePlanet S.A. Studio tworzy zespół z Poznania, który obecnie skupia siedem osób. Grande Games pracuje obecnie nad symulatorem wydobycia węgla – Coal mining symulator.

Druga spółka – powołaną przez Ultimate Games S.A i RockGame S.A. – jest G11. Model biznesowy Studia zakłada realizację dwóch projektów w ciągu roku. Firmę tworzy obecnie sześć osób. Zespół będzie zajmował się głównie konwersją na PC gry planszowej U-Boot. W planach Studia są także kolejne konwersje rozpoznawalnych planszówek na komputery stacjonarne.

Główną działalnością trzeciej spółki zawiązanej przez Ultimate Games S.A. i CreativeForge Games S.A. – NPC GAMES – będzie produkcja gier PC. Spółka docelowo planuje produkcję dwóch/trzech tytułów jednocześnie w skali roku. Pierwszym projektem NPC GAMES będzie Scrap Games.

W planach Ultimate Games jest dalsza, sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej. Tegoroczne plany studia zakładają liczne premiery gier na różne platformy – harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów. Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na grach wysokobudżetowych.

O Ultimate Games:

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.

Od 2016 roku znaczącym inwestorem spółki jest PlayWay S.A., wiodący producent i wydawca gier komputerowych w Polsce.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #ULG

Zobacz także: Ultimate Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości