Draw Distance ma umowę z Epic Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lut 2021, 09:49

Draw Distance ma umowę z Epic Games

Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera drugiej części najpopularniejszej produkcji Draw Distance – Serial Cleaners. Spółka poinformowała właśnie o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z Epic Games, Inc., dzięki czemu – w dniu premiery – gra będzie także dostępna w sklepie Epic Games Store. Premiera Serial Cleaners odbędzie się w tym roku.

- Epic Games Store to sklep cyfrowy, w którym oferowane są wyselekcjonowane tytuły na PC i Mac. Podpisana umowa dystrybucyjna z Epic Games, z uwagi na zasięg i renomę tej platformy, może mieć istotny wpływ na wyniki sprzedażowe Serial Cleaners. Warto podkreślić, że przy współpracy z Epic Games Store, twórca gry otrzymuje aż 88 proc. przychodów z jej sprzedaży, w wielu innych sklepach oferowanych jest 70 proc. – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance. – Dzięki współpracy z Epic Games Store Serial Cleaners zyska dużą widoczność, o co walczą dziś wszyscy producenci gier. Na tej platformie jest wciąż dużo mniej gier niż na Steam, za to są one starannie wybrane przez pracowników Epic Games. Cieszy nas fakt, że Serial Cleaners został oceniony jako gra atrakcyjna wizualnie i gameplayowo, to potwierdzenie, że idziemy z tą grą w dobrym kierunku – dodaje Michał Mielcarek.

Serial Cleaners to pierwszy projekt w historii Draw Distance dostępną na platformie sprzedażowej Epic Games Store. Gra łączy w sobie elementy skradanki, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii. Tytuł inspirowany jest kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Akcja gry zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku.

- Każdy z etapów w Serial Cleaners będzie nawiązywał do konkretnego filmu z epoki. Przy tworzeniu poprzedniej części inspirowaliśmy się Fargo i Pulp Fiction. W latach 90., które pokażemy w najnowszej produkcji, wybór jest zdecydowanie większy – dekadę zaczyna m.in. Terminator 2, a kończy Matrix. To co kojarzy nam się z tym okresem to poczucie bezpieczeństwa, ale tylko pobieżne, ten klimat będzie odczuwalny podczas rozgrywki – mówi prezes Draw Distance.

Gracze wcielą się w rolę profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw. Na miejscu będzie czyhała policja patrolująca teren. Trzeba więc będzie tak zaplanować działania, aby przechytrzyć funkcjonariuszy i nie dać się złapać. Decyzje graczy będą miały wpływ na rozwój fabuły.

Poprzednia część gry – Serial Cleaner – od czasu premiery w 2017 r. trafiła do ponad miliona posiadaczy na wszystkich możliwych platformach. Gra dwukrotnie trafiła do abonamentu Twitch Prime, który jest liderem wśród serwisów streamingujących. Tytuł był także obecny w Humble Montly (obecnie Humble Choice), a także w zestawie Curve Digital Humble Bundle. Dzięki współpracy z Limited Run ukazała się również limitowana pudełkowa edycja Serial Cleaner na platformę PlayStation 4.

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości