Elektrobudowa ma otrzymać od PKN Orlen 14,6 mln zł i 1,38 mln euro zasądzone w arbitrażu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lut 2021, 22:26

Elektrobudowa ma otrzymać od PKN Orlen 14,6 mln zł i 1,38 mln euro zasądzone w arbitrażu

Elektrobudowa ma otrzymać od PKN Orlen łącznie 14,6 mln zł i 1,38 mln euro tytułem podatku VAT oraz faktur niezapłaconych i niepotrąconych przez Orlen - poinformowała Elektrobudowa w komunikacie. Takie częściowe wyroki zapadły w postępowaniu arbitrażowym.

"Z uwagi na skomplikowany oraz wielowątkowy charakter wzajemnych roszczeń rozpatrywanych w ramach postępowania arbitrażowego Sąd zdecydował o wyodrębnieniu szeregu pomniejszych kwestii oraz spornych roszczeń do odrębnych postępowań składowych. Według informacji od pełnomocników Sąd Arbitrażowy w późniejszym terminie wyda kolejne wyroki częściowe rozpoznające roszczenie spółki co do zapłaty wynagrodzenia, a także pozostałych roszczeń pozostałych dochodzonych w ramach Postępowania Arbitrażowego, w tym z tytułu nadużycia gwarancji, rozliczenia robót dodatkowych oraz zwiększenia wysokości wynagrodzenia ryczałtowego" - napisano w komunikacie Elektrobudowy.

Pod koniec 2019 roku Elektrobudowa złożyła do Sądu Arbitrażowego przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców pozew przeciwko PKN Orlen na łączną kwotę ok. 103,9 mln zł oraz ok. 11,5 mln euro.

W listopadzie Elektrobudowa i PKN Orlen zdecydowały o przeprowadzeniu postępowania arbitrażowego przed sądem w Warszawie dotyczącym rozstrzygnięcia sporów przy umowie na projektowanie, dostawę oraz budowę przez Elektrobudowę instalacji metatezy w zakładzie produkcyjnym Orlenu w Płocku.

(PAP Biznes), #ELB

pr/

Zobacz także: Elektrobudowa SA w upadłości - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości