Venture Inc ASI chce wypłacić 0,07 zł dywidendy na akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lut 2021, 21:24

Venture Inc ASI chce wypłacić 0,07 zł dywidendy na akcję

Venture Inc ASI chce przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy prawie 2,1 mln zł zysku netto za 2020 rok, co daje 0,07 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Taką rekomendację przedstawił zarząd.

Planowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 28 kwietnia, a jej wypłata miałaby nastąpić 7 maja.

W 2020 roku Venture Inc ASI miał 8,1 mln zł jednostkowego zysku netto.

Zarząd przy swojej rekomendacji dotyczącej wielkości dywidendy za rok 2020, wziął pod uwagę m.in. ogólną sytuację finansową i płynność spółki, istniejące i przyszłe zobowiązania (w tym wynikające z prowadzonej polityki inwestycyjnej), ocenę perspektyw spółki, konieczność wydatkowania środków w związku z rozwojem, a także znane inne okoliczności i zobowiązania o charakterze jednorazowym.

Zarząd Venture Inc ASI przyjął także politykę dywidendową. Zakłada ona dokonywanie wypłat stosownie do wielkości wypracowanego zysku i możliwości finansowych spółki.

Zgodnie z przyjętą polityką dywidendową, w przypadku wypracowania przez spółkę zysku netto za dany rok obrotowy, zarząd będzie przedkładał walnemu zgromadzeniu rekomendację podziału zysku netto, zakładającą przeznaczenie części lub całości zysku na wypłatę dywidendy.

(PAP Biznes), #VTI

pr/

Zobacz także: Venture INC ASI - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości