Rekordowy sprzedażowo luty Grupy Grodno | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 mar 2021, 15:09

Rekordowy sprzedażowo luty Grupy Grodno

Zgodnie z danymi szacunkowymi, przychody Grupy Grodno w lutym wyniosły 56,6 mln zł i wzrosły o 3% rdr za sprawą wyższej sprzedaży  w segmentach kabli i pomp ciepła. Narastająco po jedenastu miesiącach roku obrotowego Grupa wykazała 626,6 mln zł przychodów i utrzymała wysoką dynamikę wzrostu na poziomie 12% rdr. mln zł, dane szacunkowe, skonsolidowane 02.21 02.20 rdr 04.20–02.21 04.19–02.20 rdr Przychody 56,6 54,7 3% 626,6 561,8 12% 

grodno tabelka
- Był to najlepszy sprzedażowo luty w historii naszej działalności. Wprawdzie w związku z czynnikami pogodowymi sprzedaż fotowoltaiki była nieco niższa niż przed rokiem, ale jednocześnie wykazaliśmy wzrosty m. in. w segmencie pomp ciepła o 251% rdr czy kabli o 49 % rdr. Narastająco po jedenastu miesiącach sprzedaż Grupy przewyższyła przychody za ubiegły rok obrotowy, więc obecny rok , który zamkniemy z końcem marca, już dziś można uznać za sprzedażowo najlepszy w historii naszej działalności – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

Przedstawione powyżej dane są danymi szacunkowymi, które mogą różnić się od danych ostatecznych składających się na wielkości prezentowane w raportach okresowych. 

O Grupie Grodno:

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych  i oświetleniowych działającym na polskim rynku. Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych  i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych  i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.  Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych  w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska. W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności. 

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości