4 marca rozpoczyna się Publiczna Oferta Akcji Live Motion Games o wartości 4,7 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 mar 2021, 12:02

4 marca rozpoczyna się Publiczna Oferta Akcji Live Motion Games o wartości 4,7 mln zł

Już 4 marca startuje Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games – producenta gier wideo na PC, którego wiodącym akcjonariuszem jest PlayWay. Spółka chce pozyskać 4 mln zł na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Dodatkowo w ramach Oferty sprzedawana jest część Akcji istniejących. Funkcję firmy inwestycyjnej pośredniczącej w Ofercie pełni Dom Maklerski BDM. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect w pierwszej połowie tego roku.

- Nasz model biznesowy zakłada tworzenie autorskich tytułów i ich globalną sprzedaż w modelu cyfrowym. Aktualnie koncentrujemy się na kilku autorskich projektach. Część z nich trafi na rynek jeszcze w tym roku. Pozyskane z publicznej emisji środki chcemy przeznaczyć przede wszystkim na produkcję i wydanie nowych gier oraz marketing pre-produkcji nowych tytułów. Dziś zostało opublikowane Memorandum Informacyjne. Zapisy na akcje rozpoczną się jutro – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.

Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki nastąpi w drodze Oferty Publicznej Akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Funkcję Firmy Inwestycyjnej pośredniczącej w ofercie pełni Dom Maklerski BDM. Autoryzowanym Doradcą jest Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.

Harmonogram Oferty oraz Memorandum Informacyjne od dziś dostępne jest na stronie internetowej. Przyjmowanie zapisów ruszy 4 marca.

Live Motion Games, w ramach prywatnej subskrypcji akcji, pozyskało od inwestorów 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na produkcję autorskich gier, w tym m.in. Chernobyl Liquidators oraz Builders of China. Pierwszy tytuł to survival-symulator, osadzony w rzeczywistości katastrofy w Czarnobylu, gdzie gracz wciela się w rolę strażaka ratującego poszkodowanych. Do głównych zadań użytkownika należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu.

Projekt obecnie jest w fazie zaawansowanych testów. Gra powstaje we współpracy z PlayWay, wiodącym akcjonariuszem Live Motion Games.

Builders of China to tytuł z gatunku city builder osadzony w chińskich realiach. BoCh pozwala zarządzać gospodarką różnych chińskich osad, od zalanych brzegów Żółtej Rzeki i nieprzewidywalnej Niziny Północno Chińskiej po surowe zachodnie pasma górskie. Gracz tworzy rozległe systemy irygacyjne, aby okiełznać wrogie ziemie, zakładać porty i placówki handlowe, zwiększać populację, badać nowe technologie oraz rozpowszechniać swoją kulturę i wiedzę.

Do tej pory studio wydało trzy gry:

  • Train Station Renovation, którego koszty zwróciły się w dobę
  • Car Trader Simulator. Prolog gry został wydany w czerwcu ub. roku. Pełna wersja produkcji trafiła na rynek w listopadzie. Gra cieszy się zainteresowaniem użytkowników, posiada 80 proc. pozytywnych recenzji
  • Gunslingers & Zombies – gra wykonana na zlecenie partnera i przez niego wydana.

Aktualnie spółka pracuje nad grą Builder Simulator. – W lutym, w ramach Zimowej Edycji Festiwalu Steam, zaprezentowaliśmy graczom demo gry, które zostało pobrane w ponad 100 tysiącach kopii. W efekcie wishlista tytułu urosła o ponad 50.000, budując się do poziomu przekraczającego 100.000 – komentuje Michał Kaczmarek.

Obecnie Live Motion Games szykuje się do dołączenia do grona spółek publicznych. – Finalizujemy prace nad Dokumentem Informacyjnym, który następnie zostanie złożony do GPW w trybie roboczym, nie czekając na podwyższenie kapitału przez sąd. Pozwoli to nam usprawnić proces przygotowań. Zależy nam na tym, aby debiut odbył się w pierwszym półroczu tego roku. – mówi Michał Kaczmarek.

O spółce Live Motion Games:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay. Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości