Grupa Kino Polska TV wprowadza do Polski kanał DIZI z tureckimi serialami | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 mar 2021, 12:33

Grupa Kino Polska TV wprowadza do Polski kanał DIZI z tureckimi serialami

Grupa Kino Polska TV uruchamia kanał DIZI z tureckimi serialami. Od początku kwietnia najnowszy kanał z portfolio Grupy trafi do ofert sieci Vectra i Multimedia Polska, ale docelowo będzie go można oglądać również u innych operatorów.

DIZI to propozycja skierowana do coraz szerszego grona miłośników tureckich seriali w Polsce. Kanał będzie emitował zarówno produkcje obyczajowe, romantyczne, jak i kryminały. Nazwa kanału pochodzi od tureckiego słowa „Dizi” oznaczającego bardzo popularny w Turcji gatunek wysokobudżetowych seriali, których akcja najczęściej dzieje się w Stambule lub regionie Anatolii. Seriale tego gatunku opowiadają chwytające za serce historie, które są przedstawione na tle tureckiej kultury i sposobu życia.

– DIZI to esencja wszystkiego, co najlepsze w tureckich serialach i nasza odpowiedź na fenomen produkcji znad Bosforu w Polsce. Kanał będzie emitował tylko starannie wyselekcjonowane tytuły, które cieszą się dużą popularnością wśród widzów na całym świecie i szturmem zdobywają nowe rynki. Turcja jest dziś serialowym imperium, a my – z uwagi na rodowód naszego większościowego akcjonariusza SPI International – mamy  dostęp do najlepszego tureckiego contentu. Zamierzamy to wykorzystać w budowaniu rynkowej pozycji kanału DIZI w Polsce – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Kino Polska TV SA.

Z początkiem kwietnia kanał DIZI zasili Pakiet Złoty w ofercie Vectry oraz Pakiet MaxBox w ofercie Multimedia Polska.

– Uważnie analizujemy upodobania naszych klientów, aby jak najlepiej dopasować ofertę do ich potrzeb i upodobań. Wiemy jak ogromną popularnością w Polsce cieszą się tureckie seriale. Fenomen tych produkcji nie mógł umknąć naszej uwadze. Cieszymy się, że już 1 kwietnia br., jako pierwsi zaoferujemy klientom dostęp do kanału DIZI i jego bogatej kolekcji tureckich hitów – komentuje Małgorzata Wojtaszko, Kierownik ds. współpracy z dostawcami contentu w Grupie Vectra.

– Vectra i Multimedia Polska to pierwszy krok w budowie dystrybucji kanału DIZI w Polsce. Rozmawiamy również z innymi operatorami, bo zależy nam na tym, by kanał dotarł do jak największej liczby gospodarstw domowych w kraju. DIZI to wyjątkowy produkt, jedyny w całości wypełniony tureckim contentem premium, dlatego jesteśmy przekonani, że będzie cieszył się dużym powodzeniem wśród polskich widzów – mówi Jacek Koskowski, General Director Sales & Distribution Poland w Kino Polska TV SA.

Kanał DIZI będzie nadawany 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, w jakości HD. Kanał będzie emitował reklamy, które pojawią się na antenie od początku maja br. Lokalna wersja DIZI powstała od podstaw: kanał ma dedykowany Polsce osobny sygnał, dopasowaną do preferencji polskich widzów ramówkę oraz ścieżkę dźwiękową z polskim lektorem.

Na początku w ramówce kanału DIZI znajdą się takie serialowe hity z Turcji, jak „Mamy i matki” (oryg. „Analar ve Anneler”), „Imperium miłości” („Kurt Seyit ve Şura”), „W imię sprawiedliwości” („Karadayi”), „20 minut” („20 Dakika”), „Miłość i brudne pieniądze” („Kara Para Aşk”), „Ezel” („Ezel”) oraz „Dziewczyna w czerwonej chuście” („Al Yazmalim”).

Kanał DIZI jest obecny w kilkudziesięciu krajach świata i globalnie dociera do ponad 20 milionów gospodarstw domowych.

O Grupie Kino Polska TV:

Grupa Kino Polska TV to jedna z wiodących grup medialnych w Polsce, z sukcesem działająca również na rynkach międzynarodowych. Grupa zajmuje się dystrybucją i produkcją treści dla telewizji, na platformy VOD, do serwisów streamingowych oraz kin, a także sprzedażą licencji programowych. Jest również nadawcą tematycznych kanałów telewizyjnych, dystrybuowanych w naziemnej telewizji cyfrowej, w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. W portfolio Grupy znajdują się m.in. takie kanały telewizyjne, jak: Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Gametoon i kanały marki FilmBox.

Źródło: Spółka, #KPL

Zobacz także: Kino Polska TV SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości