Webinarium 9 marca „Finansowanie poprzez emisję obligacji” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 mar 2021, 13:18

Webinarium 9 marca „Finansowanie poprzez emisję obligacji”

9 marca br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KPS związane z emisją obligacji.

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia, jak: 

  • Praktyczne konsekwencje wprowadzonych zmian regulacyjnych (najnowsze zmiany w regulacjach obligacji, dematerializacja, agent emisji i jego rola)
  • Czas i koszty związane z emisją (rodzaje kosztów związanych z emisją, przykładowy harmonogram emisji)
  • Zielone obligacje (czym są zielone obligacje, standardy emisji zielonych obligacji, wymogi związane z emisją).

„Obligacje to atrakcyjny sposób pozyskania finansowania. Ważne by proces ten przeprowadzić w zgodzie z obecnie funkcjonującymi regulacjami, w tym dotyczącymi dematerializacji emisji i obowiązków rejestrowych. Podczas webinara omówimy rolę i funkcję Agenta Emisji, Administratora Zabezpieczeń oraz innych podmiotów występujących w procesie obsługi i emisji obligacji. Na emisję obligacji składa się kilka powtarzalnych etapów które warto przybliżyć. Dobrze jest też mieć świadomość z jakimi kosztami wiąże się emisja. A jeżeli decydujemy się na emisję obligacji, to warto rozważyć, czy nie oprzeć emisji o zrównoważone finansowanie, które wspiera nie tylko tzw. zielone projekty, ale również całe procesy transformacji przedsiębiorstw w stronę redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zielone obligacje to tylko jedna z możliwości zrównoważonego finansowania dłużnego” - mówią Zbigniew Mrowiec oraz Sebastian Bogdan z kancelarii Mrowiec Fiałek i Wspólnicy, którzy omówią powyższe tematy podczas spotkania.

Wydarzenie skierowane jest do działów prawnych spółek giełdowych i jest ostatnim z cyklu e-KPS.

Partnerem wydarzenia jest Mrowiec Fiałek i Wspólnicy, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.  

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości