PunkPirates wraz z innym podmiotem powołują Games 4Experience | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 mar 2021, 09:05

PunkPirates wraz z innym podmiotem powołują Games 4Experience

PunkPirates, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie developer gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), wraz z 4Experience Sp. z o.o. powołało spółkę stowarzyszoną - Games 4Experience S.A. Działalność studia będzie koncentrowała się produkcji gier VR, realizowanych za pośrednictwem wewnętrznego zespołu deweloperskiego. PunkPirates S.A. objęło 20 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki, natomiast 4Experience Sp. z o.o. 50 proc.

- Nasza dotychczasowa współpraca z 4Experience zaowocowała decyzją o rozszerzeniu działalności i utworzeniu spółki stowarzyszonej pod nazwą Games 4Experience. Udziały PunkPirates w kapitale zakładowym wynoszą 20 proc. Chcemy dywersyfikować źródła przychodów ze sprzedaży i zwiększyć nasze zaangażowanie i skalę działania w zakresie nowych gier VR, które w przypadku Games 4Experience będą produkowane przez wewnętrzny zespół deweloperski - mówi Leszek Krajewski, członek zarządu Games 4Experience.

Kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tys. zł i z czego połowę udziałów objęło 4Experience Sp. z o.o, 20 proc. natomiast PunkPirates. Model biznesowy Games 4Experience S.A. zakłada produkcję kilku gier jednocześnie.

4Experience to działające od 2015 roku studio świadczące usługi dla klientów biznesowych w technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Spółka zrealizowała ponad 150 projektów dla klientów takich jak Walmart, Ikea, Cisco, Strabag, Viessmann, Pfizer i wielu innych.

- Cały czas śledzimy trendy i zmiany w branży VR, dlatego tytuły z portfolio nowo utworzonej spółki, będą dystrybuowane na wszystkich najważniejszych platformach wirtualnej rzeczywistości, co mamy nadzieję, przełoży się na duże zainteresowanie i zadowalające wyniki sprzedaży – podsumowuje Leszek Krajewski.

O PunkPirates:

PunkPirates S.A. to niezależne studio gamingowe, którego główną działalnością jest produkcja gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR). Spółka samodzielnie nadzoruje produkcję, publikację i marketing autorskich tytułów. W portfolio spółki znajdują się Escape Room VR, Escape Room VR Stories oraz Escape Room VR Inner Voices. Od premiery pierwszego tytułu z serii, gry sprzedały się na platformach VR-owych w liczbie 90 tys. sztuk. Od 15 grudnia na urządzeniach PC VR dostępny jest także DANGER! Escape Lab.

Źródło: Spółka, #PUN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości