Baked Games z Grupy PlayWay ogłasza nowy tytuł – Security Guard | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 mar 2021, 09:14

Baked Games z Grupy PlayWay ogłasza nowy tytuł – Security Guard

Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, ogłasza nowy tytuł z portfolio produkcyjnego o nazwie Security Guard. Spółka zmierza do jak najszybszej premiery symulatora profesjonalnej Agencji Ochrony. Obecnie Studio pracuje także nad innym autorskim projektem, osadzonym w tematyce Security – Prison Simulator. Wkrótce Baked Games S.A. udostępni darmowy prolog gry. Jeszcze w tym roku Spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

- Na platformie Steam są już dostępne materiały z naszej najnowszej pre-produkcji, pt. Security Guard. Właśnie udostępniliśmy graczom kartę gry oraz trailer. Security Guard to nasz drugi tytuł - po symulatorze strażnika więziennego - który dedykujemy fanom gier akcji. Produkcja pozwala użytkownikom wcielić się w rolę ochroniarzy i strażników. Chcemy specjalizować się w tego typu projektach. Konsekwentnie realizujemy rozbudowę portfolio produkcyjnego, przez co umacniamy obecność Baked Games na rynku gamingowym. – informuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.

Security Guard to jednoosobowa gra typu symulator odzwierciedlająca pracę w branży ochroniarskiej. Gracz może wcielić się w rolę szeregowego ochroniarza lub przejąć obowiązki właściciela w zarządzanej przez siebie profesjonalnej firmie ochroniarskiej. Rolą grającego jest wypełnianie zleceń o różnym poziomie trudności. Do najbardziej wymagających należą misje związane m.in. z ochroną celebrytów, czy transportem pieniędzy do skarbca.

Obecnie Baked Games finalizuje prace nad prologiem swojego flagowego tytułu – Prison Simulator. Produkcja pozwala wcielić się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia, który stanie przed licznymi wyborami moralnymi, co w konsekwencji przełoży się na konkretne etapy rozgrywki. Budżet produkcyjny autorskiego projektu studia wyniesie około 1 mln PLN. – Wkrótce udostępnimy prolog tytułu. Premiera pełnej wersji gry zaplanowana została na Q3 br. Projekt docelowo pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Liczymy na sukces sprzedażowy tytułu. Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie grą – komentuje prezes zarządu Baked Games SA.

Współwydawcą obu produkcji jest PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec Baked Games.

- Równolegle pracujemy nad innymi pre-produkcjami. Niebawem udostępnimy graczom trailery tych projektów. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej – dodaje Przemysław Bieniek.

Baked Games planuje debiut na rynku NewConnect w I połowie br. – W lutym złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny Baked Games. Jesteśmy gotowi na dołączenie do grona spółek publicznych – komentuje prezes zarządu Baked Games.

O Spółce Baked Games:

Baked Games S.A. to obecne na rynku od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Strategią studia jest produkcja 1 nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w Q3 2021 roku. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier. Baked Games współpracuje z grupą PlayWay.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości