Draw Distance publikuje wyniki finansowe za 2020 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 mar 2021, 15:17

Draw Distance publikuje wyniki finansowe za 2020 r.

Ponad 3,3 mln zł przychodów ze sprzedaży netto oraz 635 tysięcy zł zysku netto wypracowała w 2020 roku Draw Distance S.A., notowany na NewConnect producent gier wideo. Spółka podała, że dwie gry na licencji „Vampire: The Masquerade” o podtytułach „Coteries of New York” i „Shadows of New York” sprzedały się łącznie w ponad 95,5 tysiącach egzemplarzy.

W minionym roku postawiliśmy na współpracę z Paradox Interactive AB, do którego należy licencja „Wampira: Maskarady”, co okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Sprzedaliśmy blisko 100 tysięcy egzemplarzy obu gier zrobionych na IP szwedzkiego wydawcy, a dzięki abonamentowi Humble Choice dotarliśmy z „Coteries of New York” do kolejnych 250 tysięcy osób. Nasze pierwsze poważne kroki w zakresie self-publishingu można uznać za udane. – komentuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.

Obie gry cieszą się największym powodzeniem wśród grających na komputerach. W przypadku „Coteries of New York” udział platform PC i Mac stanowi 57,5% całkowitej sprzedaży. Następny w kolejności jest Nintendo Switch z 19,5%, konsole PlayStation z 14%, a na końcu platformy Xbox z 9%. W przypadku „Shadows of New York” udział każdej konsoli wynosi 12%, a pozostałe 64% stanowią komputery.

Pracujemy nad zwiększeniem sprzedaży obu gier. W 2020 r. do „Coteries of New York” dodaliśmy dwie wersje językowe – francuską i brazylijską portugalską – a już w tym roku zaimplementowaliśmy tłumaczenie chińskie i rosyjskie. Pracujemy nad wersją włoską, chcielibyśmy również, żeby gra była dostępna po polsku, hiszpańsku i niemiecku. Równolegle trwa tłumaczenie „Shadows of New York” na język francuski. – mówi Jacek Głowacki, manager rozwoju biznesu w Draw Distance.

Bezpośredni wpływ na wysokość zysku za 2020 r. miał dokonany przez Spółkę odpis aktualizacyjny na grę „Ritual: Crown of Horns” w wysokości 0,5 mln zł w związku z brakiem odnotowania przychodów z jej sprzedaży na założonym poziomie. Spółka szacuje, że w przypadku dalszej sprzedaży poniżej oczekiwań, konieczny do dokonania w roku obrotowym 2021, ostatni już odpis aktualizacyjny wyniósłby maksymalnie około 220 tys. zł. Dokonanie tak wysokiego odpisu ma na celu zachowanie przez Spółkę pełnej przejrzystości finansowej i klarowności sprawozdawczej. – wyjaśnia prezes.

W 2020 r. Spółka intensywnie zaczęła prace nad grą „Serial Cleaners”. Jest to kontynuacja najbardziej rozpoznawalnego tytułu Draw Distance – „Serial Cleaner”, który trafił do ponad miliona odbiorców na całym świecie. Gra połączy elementy skradania z dynamiczną akcją. Gracze będą mieli do wyboru czterech czyścicieli miejsc zbrodni posiadających unikalne umiejętności, co przełoży się na bardziej zróżnicowaną rozgrywkę niż w pierwszej części. Spółka poinformowała niedawno o podpisaniu umowy z Epic Games, na mocy której „Serial Cleaners” trafi do sprzedaży w Epic Games Store.

O spółce Draw Distance:

Draw Distance S.A. to producent gier wideo z Krakowa. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji – Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021 rok. Od września 2016 r. spółka Draw Distance S.A. notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost