Nowa gra Klabatera zebrała ponad 51.000 zł na Kickstarterze | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 mar 2021, 09:59

Nowa gra Klabatera zebrała ponad 51.000 zł na Kickstarterze

Gra The Amazing American Circus, autorstwa Klabatera, wydawcy i developera gier na komputery i konsole odniosła sukces na portalu Kickstarter. Produkcja powstająca we współpracy z Juggler Games wzbudziła zainteresowanie graczy i mediów i udowodniła swój potencjał komercyjny.

- Zebrane fundusze pozwolą na to, co najważniejsze - więcej nowych treści, w tym zaplanowany na okres po premierze dodatek Alaska oraz m.in. zewnętrzne testy Q&A. Dzięki tej zbiórce, The Amazing American Circus zbudował oddaną społeczność fanów, którzy nie tylko oczekują na premierę gry, ale już teraz postanowili wesprzeć ją finansową! Mamy nadzieję, że gra spełni wysokie oczekiwania i zgodnie z przewidywaniami portali takich jak np. Screen Rant, okaże się najlepszym tegorocznym deckbuilderem - komentuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.

Produkcje z gatunku deckbuilder oparte są na przygotowaniu przez gracza własnej talii z dostępnych kart i walkę z napotykanymi przeciwnikami. Najlepszymi przykładami produkcji tego typu, które odniosły sukces są m.in: Slay The Spire (szacunkowo między 2 - 5 mln. sprzedanych sztuk na Steam, 97% pozytywnych recenzji graczy), czy Dicey Dungeons (90% pozytywnych opinii z blisko 5000 ocen użytkowników).

- Poświęciliśmy wiele czasu na projektowanie elementów takich jak mechanika kart, czy zdolności poszczególnych artystów, żeby stworzyć interesującą, wciągającą i wyjątkową grę. W The Amazing American Circus nie ma zabijania przeciwników, gracz musi zaimponować swojej publiczności oraz bronić artystów przed jej nieprzychylną reakcją. Ponadto w grze użytkownicy będą także zarządzać karawaną cyrkową, co wpływa na sławę cyrku oraz samopoczucie przedstawicieli naszej trupy - komentuje Łukasz Janczuk, Lead Producer Juggler Games.

Pełna wersja gry zadebiutuje 20 maja na wszystkich platformach: PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One oraz Nintendo Switch. Cena tytułu nie została jeszcze ogłoszona. 

Akcja The Amazing American Circus jest osadzony w czasach tzw. Pozłacanej Ery (Gilded Age), która trwała w latach ~ 1870 - 1900. Do cech szczególnych gry należą oryginalna tematyka, klimatyczna szata graficzna oraz subtelne poczucie humoru, które będzie towarzyszyło graczom wcielających się w rolę nowego właściciela podupadającego wędrownego cyrku. 

The Amazing American Circus stanowi zwieńczenie nieoficjalnej trylogii rewolucyjnej, której wspólnym mianownikiem jest wyjątkowość epok i tematyki - pozostałe dwa tytuły to We. The Revolution oraz Help Will Come Tomorrow. Obie gry odniosły już sukces komercyjny oraz artystyczny, dlatego sądzimy, że równie ciepło zostanie przyjęta gra opowiadająca o wielkiej rewolucji w przemyśle rozrywkowym - kończy Michał Gembicki, Klabater SA.

Już wkrótce ogłoszone zostaną kolejne kluczowe dla premiery gry wydarzenia. Zespół Klabater SA zapowiada m.in uruchomienie beta wersji gry.

O spółce Klabater:

Klabater S.A. to warszawski wydawca gier wideo, który stawia na nietuzinkowe rozwiązania oraz wyjatkową oprawę graficzną. Spółka korzysta z crowdfundingu, co zapewnia jej dużą elastyczność i łatwość skalowania projektów. Najważniejszą nadchodzącą produkcją jest The Amazing American Circus, która łączy elementy gry karcianej oraz strategii. Produkcja ma trafić 20 maja na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Klabater S.A. jest spółką notowaną na giełdzie NewConnect od 2019 roku.

Źródło: Spółka, #KBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości