Tylko do 17 marca trwają zapisy w ramach Publicznej Oferty Akcji Live Motion Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 mar 2021, 09:23

Tylko do 17 marca trwają zapisy w ramach Publicznej Oferty Akcji Live Motion Games

Do 17 marca trwają zapisy w ramach Publicznej Oferty Akcji producenta gier wideo – Live Motion Games – twórcy sprzedażowego hitu – Train Station Renovation. Wartość Oferty wynosi 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln zł na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. W ramach Oferty sprzedawana jest także część Akcji istniejących. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w Ofercie jest Dom Maklerski BDM. Live Motion Games pracuje nad kilkoma grami, w tym autorskim projektem survivalowym Chernobyl Liquidators. W I połowie br. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

- Zgodnie z harmonogramem Publicznej Oferty Akcji, 17 marca jest ostatnim dniem, w którym przyjmowane są zapisy na akcje Live Motion Games. Szczegóły Oferty, której wartość wynosi 4,7 mln zł, znajdują się na stronie internetowej: emisja.livemotiongames.com. Do Live Motion Games chcemy pozyskać 4 mln zł. Środki od inwestorów przeznaczymy na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Zapisy przyjmowane są przez Dom Maklerski BDM.– mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Kapitalizacja LMG po zakończeniu emisji będzie wynosić 65,5 mln zł. – dodaje Michał Kaczmarek.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games obejmuje łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowych Akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. Akcji istniejących serii A, oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy Spółki. Inwestorom składającym zapisy w ramach Oferty Publicznej mogą być przydzielone zarówno Akcje Nowej Emisji, jak i Akcje Sprzedawane. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł za jedną akcję. Autoryzowanym Doradcą jest firma Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.

Pierwszym tytułem z portfolio produkcyjnego Live Motion Games był symulator kolejnictwa Train Station Renovation. Gra, udostępniona w wersji Early Access w kwietniu ub. roku, w ciągu pierwszej doby od pojawienia się w sklepie Steam trafiła do 20 tys. nabywców i zasiliła kwietniową listę bestsellerów Steam. – Obecnie pracujemy nad DLC do projektu, który pozwoli graczom na renowację i odbudowę kolejnych stacji kolejowych. Będzie to dodatek zatytułowany Train Station Renovation Germany, ponieważ duża część odbiorców naszej produkcji to Niemcy – komentuje Michał Kaczmarek.

Obecnie spółka pracuje nad dwoma autorskimi – średniobudżetowymi – produkcjami: Chernobyl Liquidators oraz Builder Simulator. Pierwszy z nich to projekt typu survival ukazujący historię katastrofy nuklearnej z końca XX wieku. Gracze wcielą się w specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu.

- Na rynku wciąż brakuje gier symulacyjnych o Czarnobylu, które ukazałyby zwyczajne życie ludzi z tamtego okresu. Nasza gra wypełnia tę niszę. Aktualnie projekt jest w fazie zaawansowanych testów. – dodaje prezes zarządu Live Motion Games.

Demo Builder Simulator zostało zaprezentowane w ramach tegorocznej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Po tym wydarzeniu tytuł znacząco awansował w zestawieniu Global TOP Wishlist platformy. Obecnie produkcja jest na zaawansowanym etapie prac.

Premiery obu gier zaplanowane zostały na 2021 rok. Tytuły powstają we współpracy ze spółką PlayWay, jednocześnie wiodącym akcjonariuszem Live Motion Games.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games poprzedza planowany debiut Spółki na rynku NewConnect. – Po zakończeniu Oferty i dokonaniu przydziału akcji, który jest planowany na dzień 19 marca, planujemy finalizację prac nad Dokumentem Informacyjnym, który następnie złożymy do GPW w Warszawie. – mówi prezes zarządu Live Motion Games.

Plan premier Live Motion Games

 • Train Station Renovation, Live Motion Games, Premiera: 1.10.2020 r.
 • Car Trader Simulator, Live Motion Games, Premiera: 04.11.2020 r.
 • Gunslingers & Zombies, Gaming Factory, Premiera: 15.01.2021 r.
 • Sapper – Defuse the Bomb Simulator, Gaming Factory, Premiera: 11 marca 2021 r. (Early Access)
 • Chernobyl Liquidators, Live Motion Games, 2021 r.
 • Builder Simulator, Live Motion Games, 2021 r.
 • Bakery Simulator, Gaming Factory, 2021 r.
 • Fat Ex Courier Simulator, Gaming Factory, 2021 r.
 • Builders of China, Live Motion Games, 2022 r.
 • Uboat Mechanic Simulator, Live Motion Games, 2022 r.
 • Veterynary Clinic Simulator, Live Motion Games, Etap preprodukcji
 • Winery Simulator, Live Motion Games ,Etap preprodukcji
 • Stable Simulator, Live Motion Games, Etap preprodukcji
 • Market Renovation, Live Motion Games, 5% zaawansowania prac (stan na 31.12.2020)
 • Supermarket Manager, Live Motion Games, 30% zaawansowania prac (stan na 31.12.2020)

O spółce Live Motion Games:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay. Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości