UNIMOT rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 mar 2021, 12:34

UNIMOT rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych AVIA do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

UNIMOT S.A. poszerza swoje działania i wchodzi z produktami marki AVIA na kolejny rynek. Grupa postanowiła zastosować w Rumunii podobny model biznesowy jaki rozwija od 3 lat na Ukrainie, a więc dystrybucji olejów AVIA.

- Rumunia to obiecujący kraj dla działalności naszej grupy. To spory rynek, o dużej konsumpcji wewnętrznej. Wprowadzenie programu odbudowy gospodarki po pandemii i przyznanie funduszy zaowocuje z pewnością dużym odbiciem ekonomicznym. Jak podają źródła otrzyma na ten cel dwukrotnie większy fundusz z UE niż Polska. To co dodatkowo skłoniło nas do ekspansji działań na tym rynku, to mocno rozwijający się przemysł motoryzacyjny, który obecnie jest jednym z najbardziej dochodowych sektorów gospodarki rumuńskiej. Na chwilę obecną wchodzimy z olejami, ale nie wykluczamy rozwoju innych segmentów naszej działalności na tym rynku - mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Firma podpisała strategiczną umowę o współpracy z jednym z czołowych i doświadczonych rumuńskich partnerów z branży motoryzacyjnej.

Grupa UNIMOT współpracuje z renomowanymi europejskimi producentami olejów, dzięki czemu oferowane produkty spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe oraz cieszą się zaufaniem klientów. Oleje AVIA to bardzo popularne, jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych w Europie. Sprzedawane są we wszystkich krajach, gdzie działają spółki wchodzące w skład zrzeszenia AVIA (16 krajów UE). Można je również spotkać w krajach poza Europą, czyli tam, gdzie działa obecnie UNIMOT (np. Chiny).

Dostawa na terytorium Rumunii rozpocznie się w ciągu dwóch – trzech tygodni.

O Grupie UNIMOT:

Grupa UNIMOT, która rozwija sieć stacji AVIA, jest liderem wśród niezależnych importerów paliw ciekłych i gazowych w Polsce. Od grudnia 2016 roku spółka należy do stowarzyszenia AVIA International, dzięki czemu uzyskała prawo do budowania i rozwoju sieci stacji paliw AVIA na terenach Polski i Ukrainy. UNIMOT S.A. ma ponad 25 lat doświadczenia na rynku paliwowym, specjalizuje się w hurtowej sprzedaży oleju napędowego oraz dystrybucji pozostałych paliw płynnych, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Firma rozwija także segment fotowoltaiki oraz inwestuje w kolejne sektory OZE. Spółka notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Źródło: Spółka, #UNT

Zobacz także: Unimot SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości