Mill Games wesprze grę FearLand autorstwa studia HeadBite Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 mar 2021, 10:18

Mill Games wesprze grę FearLand autorstwa studia HeadBite Games

Mill Games, akcelerator rozwoju dla zespołów gamingowych z Rumunii nawiązał współpracę ze studiem HeadBite Games. Spółka podpisała umowę na wsparcie finansowe i merytoryczne tytułu FearLand, gry z gatunku real-time stealth tactics autorstwa rumuńskiego studia. Zgodnie z zapowiedziami producentów gra ma się ukazać na rynku w II kwartale 2022 r. Globalnym wydawcą gry zostanie Movie Games.

FearLand to nowatorska produkcja, która zabierze graczy do 2030 roku i pozwoli wcielić się w postać tajemniczego hakera wykonującego niebezpieczne zadanie przeciwko Khimerze, najpotężniejszej korporacji na świecie. Podczas rozgrywki gracz będzie musiał skupić się na hakowaniu systemów, sabotażu oraz manipulowaniu, w celu uwolnienia swojego ojca z rąk potężnej korporacji.

- Kilkumiesięczne negocjacje z wybranymi zespołami gamedevowymi przyniosły pierwszy istotny efekt. Umowa z HeadBite Games pokazuje, że nasza oferta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rumuńskich studiów. Bardzo nas cieszy również to, że pierwszym projektem, który wesprzemy będzie właśnie FearLand. Uważamy, że ma ona szansę osiągnąć sukces, szczególnie, że za produkcję odpowiadają tak doświadczeni twórcy, jak Członkowie zespołu HeadBite Games – komentuje Dariusz Wais, prezes Mill Games.

Za produkcję Fearland odpowiada studio HeadBite Games z Bukaresztu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni gamedeveloperzy od ponad 8 lat działający w branży. We wrześniu 2020 roku zespół ukończył demo gry, a w styczniu br. została ukończona mechanika gry. Łączny budżet produkcyjny gry oszacowany przez twórców wynosi 114,5 tys. EUR. Premiera gry na PC ma się odbyć w II kwartale 2022 roku. Wydawcą gry ma zostać Movie Games.

- Jesteśmy obecnie w trakcie negocjacji z kolejnymi zespołami. Wszystko wskazuje na to, że niebawem podpiszemy kolejne umowy dotyczące bardzo ciekawych projektów. Rumuńskie zespoły są bardzo kreatywne. Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu najbliższych 2-3 lat do graczy trafi mnóstwo świetnych gier autorstwa teamów z tego kraju. Naszą intencją jest wsparcie najciekawszych z nich – dodaje Dariusz Wais.

Mill Games został powołany w październiku 2020 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Movie Games, producenta i wydawcę gier oraz notowaną na Rynku Głównym GPW w Warszawie Grupę INC, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, również w Rumunii. Mill Games zamierza inwestować w niezależne studia lub bezpośrednio w poszczególne tytuły. Producenci będą mogli również liczyć na wsparcie w zakresie rozwoju działalności (w tym prawne), pomoc w identyfikacji nowych projektów czy wsparcie w testach gier. Wszystkie projekty finansowane lub współfinansowane przez Mill Games będą wydawane bezpośrednio przez Movie Games. Część projektów będzie realizowanych w formie spółek, w których Mill Games planuje być akcjonariuszem, a najbardziej rokujące projekty powinny trafić na giełdę w Rumunii lub Polsce.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości